Вплив людини на біосферу коротко. Цікаві факти

Біологія

Діяльність людини і сучасний стан біосфери дуже пов’язані. Як людина впливає на біосферу? Вплив діяльності людини на біосферу коротко описано нижче.

“Вплив людини на біосферу” коротко реферат

З часів появи людей на планеті, вони залежали від біосфери: природа давала їжу, повітря і засоби для існування. Так залишається і до цього дня. Людство і біосфера існують у взаємодії один з одним. Ми потребуємо в специфічних ресурсах природи і в той же час налагодили власне їх виробництво, безпосередньо впливаючи на біосферу.

Вплив людини на біосферу та його результати

Негативний вплив людини на біосферу:

• Забруднює грунт, воду, атмосферу продуктами життєдіяльності соціуму ( метал, пластик, гума) і пестицидами.

• Відбувається зміна ландшафтів в процесі побудови міст, видобутку корисних копалин, заводів.

• Порушується екологічний баланс, який змінює природні спільноти (наприклад, лісові масиви перетворюються в пустелю).

• Знищення природного місця існування і боротьба з шкідниками призводить до знищення тваринного світу.

• Накопичення газів в атмосфері викликає зміну клімату на планеті.

• Промислова діяльність людини сприяє хімічному, нафтовому, радіоактивному забрудненню планети.

Позитивний вплив людини на біосферу

Усвідомивши негативний вплив на біосферу, людина стала замислюватися про збереження природних ресурсів і свою ролі в біосфері. Позитивний характер діяльності людини полягає в наступному:

• Висадка рослин і лісів.

• Очищення води.

• Відновлення родючості ґрунту.

• Захист навколишнього середовища.

• Збереження вимираючих видів тварин і рослин з вини людства.

Природа в житті людини відіграє важливу роль. Її стан впливає на тривалість життя і людське здоров’я. Тому необхідно навчитися управляти біосферою без шкоди для себе та інших організмів, а також налагодити раціональне природокористування (наприклад, створювати заповідні зони, що охороняються).

Вплив людини на біосферу цікаві факти

– Щороку загальна площа пустель розширюється на 27 мільйонів гектарів. Через це людство втрачає 25 мільярдів тонн родючого грунту щорічно. Площа земель, яка щорічно стає непридатною для сільськогосподарського виробництва, дорівнює всім пшеничним полях Австралії, разом узятим.

– В середньому 9% всієї прісної води людство вилучає з навколишнього середовища. Ця цифра варіюється в різних куточках нашої планети. Так в Північній Америці з водних об’єктів вилучається 8,4% всієї прісної води, в Азії – 18,5%, Європи – 6,4%, Латинській Америці – 2%, Африці – 5,6%.

– 1 664 кубічних метрів прісної води в рік витрачає середньостатистичний житель Північної Америки. На другому місці за обсягами водоспоживання знаходиться Азія, тут середньостатистичний житель в рік витрачає 644 кубічних метрів прісної води. Середній Світовий обсяг водоспоживання становить 626 кубічних метрів прісної води на людину в рік.

– 1000 літрів води потрібно, щоб виростити кілограм пшениці.

– 15 000 літрів води потрібно, щоб отримати один кілограм яловичини. Середньостатистичний житель США і Європи, за допомогою вживання м’яса, витрачає 5 000 літрів води в день. У той час як для питних і гігієнічних потреб витрачає «всього лише» 100 – 250 літрів води в день.

– 2400 літрів води йде на виробництво одного єдиного гамбургера. Основними статтями витрат води при приготуванні гамбургера є вирощування пшениці і поголів’я великої рогатої худоби.

– 70-80% всієї споживаної людьми прісної води витрачається в сільському господарстві. Вкрай неефективне використання води в сільськогосподарській галузі виробництва притаманне всім країнам світу. 30% води, використовуваної в сільському господарстві, можна заощадити, поліпшивши лише іригаційні системи.

– Енергоспоживання глобальної мережі Інтернет зростає на 10% в рік.

– За словами відомого Гарвадського біолога Уілсона щорічно близько 30 000 видів живих організмів вимирають. До кінця цього століття Земля втратить близько половини свого теперішнього біорізноманіття.

– Людському роду всього лише 200 000 років, але за цей час ми зуміли змінити обличчя планети. Незважаючи на нашу вразливість, ми проникли в усі сфери існування живих організмів і захопили величезні території.

– Кожна шоста людина у світі живе в небезпечних і несприятливих для здоров’я умовах.

– Сучасне сільське господарство виробляє в два рази більше продуктів, ніж потрібно людям.

–  3/4 (75%) рибних ресурсів вичерпано або перебувають під загрозою зникнення. Велика частина великих риб зникла назавжди, оскільки регулярні вилови не залишали їм шансів залишити потомство.

– 500 мільйонів людей живуть в пустелях, це більше ніж все населення Європейських країн разом узятих. 5000 чоловік щодня вмирає через вживання забрудненої питної води. 1 мільярд людей не має доступу до питної води, безпечної за санітарними нормами.

– До 2025 року від нестачі води можуть постраждати близько двох мільярдів чоловік.

– Заболочені території складають 6% від поверхні планети. Вони є природним фільтром планети. За останнє сторіччя половина боліт планети були осушені.

– Щороку з лиця землі зникає 13 мільйонів гектарів лісу. За 40 років площа амазонських тропічних лісів знизилася на 20%.

– Кожен четвертий вид ссавців, кожен восьмий вид птахів і кожен третій вид земноводних знаходиться під загрозою зникнення. В даний час види живих організмів вимирають в 1000 разів швидше природних темпів.

– Товщина північної полярної шапки зменшилася на 40% за 40 років. За найоптимістичнішими розрахунками до літа 2030 року цю шапка може повністю зникнути. За найбільш песимістичними розрахунками це станеться вже через пару років.

– Концентрація вуглекислого газу за останні сотні тисяч років ніколи не була такою високою, як зараз.

– Льоди Гренландії містять 20% всієї прісної води планети. Якщо вони розтануть, то рівень морів підвищиться приблизно на 7 метрів. – Арктичний лід за 5 років став тоншим на 70 сантиметрів.

– 30% коралових рифів планети зникло.

– 5 тонн косметичних засобів (креми від загару, для шкіри, помада, тіні) щорічно виявляється в Світовому океані. Жіночий організм вбирає 2,5 кг косметики на рік.

– Щорічно в світі на смітник викидається близько 125 мільйонів працездатних телефонів, які просто набридли своїм господарям.

40% смертей по всьому світу пов’язані із забрудненням повітря, води і ґрунту.

Свій реферат “Вплив людини на біосферу та його результати” Ви можете надіслати нам на пошту, або залишити в коментарях.
Оцініть статтю
Додати коментар