Всеволод Нестайко цікаві факти

всеволод нестайко цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Всеволод Нестайко цікаві факти з життя (біографії) відомого українського письменника розкажуть про дитинство, захоплення, творчість, особисте життя.

Цікаві факти про Всеволода Нестайко

Нестайко народився в Бердичеві. Виховувала його мама. Батько загинув у концтаборі в 1933 році, коли Всеволоду було 3 роки. Чекісти заарештували його за те, що він був Січовим Стрільцем і воював на боці УГА. Матір Всеволода викладала російську мову і літературу ще до війни, потім стала сестрою милосердя в російській армії.   В часи Другої світової та німецької окупації, жінка відкрила підпільну школу, де її 11-літній син навчався з іншими дітлахами.

В дитинстві Всеволод був дуже хворобливим хлопчиком.

Коли В. Нестайко був маленьким хлопчиком, він страшенно хотів швидше вирости і стати великим та дорослим. «Може тому, що я був справді малий на зріст, чи не найменший у класі. Малий, худий та ще й рудий. Як вогонь червоний». Мене дражнили: «Море горить», «Пожежна машина». А ще в класі мене звали «Рудий африканський їжачок», – згадує письменник. І щоб швидше вирости Всеволод годинами стояв під дощем і спати лягав о сьомій. Отак у сні та нетерплячці Всеволод і не зогледівся, як несподівано виріс майже під два метри і вже не був рудим.

Рідною мовою в родині Нестайків була російська. Однак Всеволода віддали вчитися до української школи, «щоб знав мову свого батька».

Через обставини терору та війни не вчився у 5-му та 9-му класах. Курс 9-го класу пройшов самостійно за два місяці. Дуже любив читати пригодницькі шедеври Джека Лондона, Жюля Верна, Миколи Трублаїні й частенько мріяв про море, кар’єру капітана і мандрівки в далекі краї. Однак через проблеми із зором, нездатність розрізняти зелений та червоний кольори, мрії так і залишились мріями.

Юний Всеволод зразковою поведінкою не вирізнявся. увало, що й учителі сміялися з його жартів, а часом виставляли за двері. А в старших класах навіть виганяли зі школи, проте йому вдавалося самому вирішувати свої справи з директором так, що матір нічого й не знала.

всеволод нестайко біографіяМайже все життя прожив у Києві. Улюбленим районом міста усе життя вважав Печерськ.

За книгою “Тореадори з Васюківки” було знято фільм, але його заборонила радянська влада і зняла з показу – “за викривлений показ радянської піонерії”. Стрічка отримала гран-прі у Німеччині, першу премію в Австралії. Для показу її закупили 72 країни світу. Не показали лише в Україні.

Працював у редакціях «Дніпро», «Барвінок». У 26 років очолив редакцію видавництва «Веселка».

Всеволод Зіновійович говорив, що побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна, тому й став він дитячим письменником, щоб у творах повертатись у дитинство, догратися, досміятися.

Був знайомий з відомими українськими письменниками: Остапом Вишнею, Наталею Забілою, Максимом РильськимПавлом Тичиною.

За 55 років літературної діяльності письменник подарував світові більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, багато творів автора увійшли до золотого фонду дитячої літератури України.

Особисте життя Нестайка було щасливим. Він з дружиною прожив 55 років разом. Світлана Нестайко — кандидат філологічних наук, майже 40 років викладала російську літературу в університеті імені Шевченка. Їхня дочка Олена – викладач французької.

Письменник був забобонний. Коли чорна кішка переходила дорогу, він не наважувся йти далі.

В останні роки погано бачив, але писати продовжував. Друкував на друкарській машинці всліпу, а дружина вичитувала.

Всеволода Нестайка вважають основоположником українського дитячого детективу.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Дима

    Дякую!Дуже допомогло

    Відповіcти
  2. Дарина

    Супер!Дякую)))

    Відповіcти
  3. N14

    Дякую! Круто!

    Відповіcти
  4. Юлия

    Спасибі велике

    Відповіcти
  5. Феодосій

    Велике дякую !!Усе дуже змістовно та цікаво

    Відповіcти