Видатні постаті Середньовіччя

Леонардо да Вінчі біографія Історія

Видатні люди Середньовіччя знайомі кожному з нас, але згадати їх не так просто. Нижче перераховані видатні філософи, поети, письменники, оратори, лікарі, діячі, вчені, лицарі, художники Середньовіччя.

Видатні постаті Середньовіччя

Середньовіччя – період історії Європи і Близького Сходу, наступний після Античності і попередній Новому часу. Тривав він умовно від 500 до 1500 року.

Знамениті люди Середньовіччя:

  • Король Артур (V-VI століття)

Король Артур – за переказами, правитель королівства Логрес, легендарний вождь бриттів V-VI століть, який розгромив завойовників-саксів.

Існує багато суперечок про те, чи дійсно існував король Артур. Деякі докази вказують на те, що він був солдатом, в той час як інші докази вказують на те, що він був королем. Він один з найвідоміших середньовічних людей. Згідно з легендою, Артур зібрав при своєму дворі в Камелоті найхоробріших і найблагородніших лицарів Круглого столу. Про подвиги Артура і його лицарів існує багато легенд і лицарських романів, які стосуються пошуків Святого Грааля і порятунку прекрасних дам.

  • Карл Великий (742-814)

Карл Великий – король франків з 768 року, король лангобардів з 774 року, герцог Баварії c 788 року, імператор Заходу з 800 року. Його часто вважають батьком сучасної Європи.
Прізвисько «Великий» отримав ще за життя. Карла Великого шанують як національного героя і засновника двох держав – Німеччини і Франції.

  • Лейф Ерікссон Щасливий (бл. 970 – бл. 1020)

Це скандинавський мореплавець, який перший відвідав Північну Америку за п’ять століть до Христофора Колумба. Правитель і хреститель Гренландії

  • Вільгельм I Завойовник (1028-1087).

Це один з найбільших політичних діячів Європи XI століття. Він був герцогом Нормандії з 1035 року за ім’ям Вільгельм II і королем Англії з 1066 року. Він заснував єдине Англійське королівство, затвердив законоположення і систему управління ним, створив армію і флот, провів перший земельний перепис ( «Книга страшного суду»), почав будувати кам’яні фортеці (першою в 1078 році став Тауер).

  • Елеонора Аквітанська (1122-1204)

Одна з найбагатших і найвпливовіших жінок Європи Високого середньовіччя, дочка герцога Аквітанії Гільома X і Аенор де Шательро. Аліенора була дружиною двох королів – спочатку короля Франції Людовіка VII, а потім короля Англії Генріха II Плантагенета, матір’ю двох англійських королів – Річарда I Левове Серце і Іоанна Безземельного.

Жінка дивовижної краси, характеру і звичаїв, що виділяють її не тільки в ряду жінок-правителів свого часу, але і всієї історії.

  • Річард Левове Серце (1157-1195)

Англійський король і один з найвідоміших хрестоносців, більшу частину свого правління провів за межами Англії в хрестових походах та інших війнах, прославився як видатний полководець; однак при цьому фактично країною в його відсутність управляли його мати і брат. Він став відомий як перший король, який був також лицарем. І він витратив багато часу і ресурсів на будівництво фортець і замків по всій своїй землі.

  • Вільям Уоллес (1270- 1305)

Саме ця фігура стала дуже відомою завдяки фільму «Хоробре серце». Він був шотландським лицарем і поміщиком, який був провідною фігурою в шотландських війнах за незалежність. Шотландський лицар, один з воєначальників у війні за незалежність від Англії. Хранитель Шотландії (регент) в 1297-1298 роках. Шанується в Шотландії як патріот і народний герой.

Італійський купець і мандрівник, що представив історію своєї подорожі по Азії в знаменитій «Книзі про різноманітність світу».

Католицький теолог, філософ-схоласт, монах-домініканець, святий. Один з найбільших і найвпливовіших мислителів всесвітньої історії. Засновник теологічної і філософської школи томізм. Висунув ідею гармонії віри і розуму; розрізняв істини розуму і істини одкровення, вважаючи останні недоступними розуму, підвладними лише душі (вірі). Автор 5 доказів існування Бога.

Це видатний італійський поет епохи Відродження, письменник і політик, якого називають «батьком італійської літератури». Першим став писати літературні твори народною (тобто італійською) мовою, а не латиною. Його головний художній твір, поему «Божественна комедія» вважають шедевром світової літератури.

Італійський поет. Один із засновників гуманізму, його називають «батьком гуманізму». Особливо відомі сонети Петрарки, які вважаються зразком жанру.

  • Джеффрі Чосер (1343-1400)

Середньовічний англійський поет, «батько англійської поезії». Є одним з основоположників англійської національної літератури і літературної англійської мови, першим почав писати свої твори не латиною, а на рідній мові; Головним твором Дж. Чосера є віршована збірка новел «Кентерберійські оповідання».

Німецький першодрукар, перший друкар Європи. В середині 1440-х років створив спосіб друкарства рухливими літерами, і зробив величезний вплив не тільки на європейську культуру, але і на всесвітню історію.
Його винахід вважається одним з найважливіших. Книги стало набагато легше робити, вони стали набагато доступнішими. Це змінило доступність і потік інформації по всьому світу. Його винаходи швидко поширилися по всьому світу.

Видатні постаті СередньовіччяНаціональна героїня Франції, одна з командувачів французькими військами в Столітній війні. Потрапивши в полон до бургундців, була передана англійцям, засуджена як єретик і спалена на багатті в віці 19 років. Вона також є національною героїнею у Франції.

Вона стверджувала, що у неї були бачення від Бога, які веліли їй звільнити свою батьківщину від англійців. І вона починала як місіонер, але швидко стала військовим лідером, очолила французькі війська в рішучих і агресивних військових боях, першим з яких було зняття облоги Орлеана всього за 9 днів.

  • Влад Цепеш (1431-1476)

Він народився в Сігіорате, Трансільванія, яка в той час була частиною Угорщини. І він широко відомий як …. Граф Дракула! Легенда різко змінилася за сторіччя, але відомо, що він був центральною фігурою в опорі панування Османської імперії. Відомо, що він був особливо жорстокий у поводженні зі своїми ворогами. Він застосував проти них безліч форм тортур, в тому числі насаджував на коли. Твердженням вампіризму немає ніяких доказів, крім створення книги Брема Стокера Дракули.

Він жив в перехресний час між кінцем Середньовіччя і початком Ренесансу. Він був архітектором, дизайнером, винахідником, художником, ботаніком, письменником …

Оцініть статтю
Додати коментар