Як відновити паспорт України?

як віновити паспорт україни Правознавство

Паспорт – головний документ людини, за умисне його пошкодження чи недбале його зберігання, що призвело втрату, статтею 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів. Що робити, якщо у вас вкрали паспорт, як його відновити без свідоцтва про народження

Як відновити паспорт громадянина України?

Відновлення вкраденого паспорта справа непроста і тривала, але необхідна.

Куди звертатися якщо вкрали паспорт?

 1. звернутись із заявою до поліції (Це потрібно для того, щоб у разі, якщо за вашим вкраденим паспорту були здійснені махінації (наприклад, узятий кредит на вкрадений паспорт або оформлена купівля- продаж), можна було довести той факт , що ви до цього не мали ніякого відношення, і визнати ці угоди через суд недійсними)
 2. отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
 3. з документами звернутися до відділення Міграційної служби (до відповідного ЦНАП чи центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» за місцем реєстрації. У разі, якщо втрачено ID-картку, місце звернення ролі не грає)

Штраф за загублений паспорт у 2021 році – 34 гривні.

Документи, необхідні для відновлення паспорта :

 • заяву про втрату паспорта;
 • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
 • Квитанція про сплату державного мита , або документ про звільнення від сплати
 • довідку органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання.

Для відновлення паспорта можуть знадобитися і додаткові документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія паспорта (за наявності таких документів):

 • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття;
 • якщо є неповнолітні діти, то свідоцтва про їх народження;
 • свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу;
 • посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб);
 • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

Термін розгляду заяви cкладає до 20 робочих днів з дня подання заяви, або ж до 10 робочих днів для його термінового отримання.

Вартість оформлення нового документа – 345 грн. та до 10 робочих днів  – 471 грн.

При проведенні додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта, термін може бути продовжений, але не більше ніж на один місяць. Поки ви чекаєте свій новий паспорт, вам в паспортному столі видадуть тимчасове посвідчення особи, яким ви можете користуватися протягом місяця.

Якщо ви хочете відновити пошкоджений паспорт, то потрібно з документами звернутися до відділення міграційної служби (крід документів з поліції).

На багатьох форумах люди пишуть, що можна збрехати про справжню причину втрати паспорта, щоб не йти в міліцію , а відразу відправиться до паспортиста . Але такі вчинки чреваті дуже неприємними наслідками.
Просто зараз з’явилося дуже багато аферистів , які з чужими паспортами не тільки отримують кредити в банках , але й продають квартири , в яких живуть власники , відкривають фіктивні фірми , займаються іншою незаконною діяльністю . У вас вкрали паспорт , ви його відновили , а до вас починають надзвонювати кредитори , з вимогою повернути борги, і потім довести вашу невинність не так просто. Так що краще своєчасно повідомити в міліцію про крадіжку паспорта громадянина України . У РВВС вам видадуть довідку про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за зверненням про крадіжку паспорта.

Тепер ви знаєте як відновити втрачений паспорт, куди потрібно звертатися, розмір штрафу за втрату паспорту, та необхідні документи для його відновлення.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Руслан

  Доброго вечора, чи треба звертатись в поліцію, коли просто загубив паспорт??

  Відповіcти
  1. Олег

   Ні

   Відповіcти
 2. Наталія

  Доброго дня, вкрали паспорт і інде ти фіксацій й код, а також виписалася з колишньго місця проживання і не встигла прописатися в теперішнє. Це не є ще більшою проблемою.? Що робити.?

  Відповіcти
  1. Олег

   В місцевій адміністрації (де прописувались) берете довідку про реєстрацію місця проживання особи. Зі свідотством про народження та цією довідкою йдете в паспортний стіл.

   Відповіcти
 3. Надія

  Доброго дня.
  Я втратила паспорт і звернулася до поліції, щоб засвідчити цей факт.
  Потім звернулася до паспотного стола з проханням надати мені тимчасове посвідчення особи для того, щоб влаштуватися на роботу. Там меі сказали що треба сплатити 411гр., атимчасові посвідчення вони вже не видають.
  Щоб влаштуватися на роботу – вимагають документи.
  411гр. на даний час не маю (бо безробітня). Замкнуте коло.
  Підкажіть будьласка який будь вихід.
  Дякую. 3.01.2018

  Відповіcти
  1. Зоя

   Добрий денб! Мій батько загубив паспорт. Він без ноги і я його неможу повезти а міграційну службу. Підкажіть правельне рішення будьласка. Дякую!

   Відповіcти
 4. Марія

  що робити якщо втратив додатки до біометричного паспорта які видавалися в паспортному?

  Відповіcти
 5. НАДІЯ

  Мій брат втратив паспорт і був пез прописки. Що в такій ситуації робити?

  Відповіcти