Які функції виконують словники Ви дізнаєтесь з цієї статті.
Які функції виконують словники?
Словники виконують декілька важливих функцій, а саме:
інформативну функцію
нормативну функцію
правописну функцію (урахування не тільки правильної літературної вимови та найскладніших випадків наголошування слів у сучасній українській літературній мові, вони подають численні тлумачні й синонімічні пояснення, додаткові граматичні форми відмінюваних слів)
Загалом словники являються універсальними інформаційними джерелами для розуміння того чи того явища та найпевнішою консультацією щодо мовних норм.
Що таке словник?
Словник – це зібрання слів, які розташовані за певним порядком (алфавітним, тематичним, гніздовим тощо). Вони є одним із засобів накопичення результатів пізнавальної діяльності всього людства, показником культури народу. Словники – це своєрідна скарбниця народу, у них зберігаються знання і досвід, які набули попередні покоління. Праця над укладанням словників вимагає глибоких знань і великих зусиль.
Далекими попередниками словників вважають так звані глоси. Глоси –це пояснення значення окремих слів без відриву від основного тексту, на полях і в самих текстах давніх та рукописних книг. Традицію пояснювати незрозумілі і малозрозумілі слова за допомогою глос давньоруські книжники успадкували від візантійських та старослов’янських книжників.
Усі словники залежно від змісту матеріалу і способу його опрацювання поділяють два типи:
Енциклопедичні
філологічні.
Суттєва відмінність між ними саме в характері матеріалу, який описують у словниковій статті: об’єктом опису в енциклопедичному словнику є поняття, у філологічному – слово.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались про функції словників.