Їстівні гриби

гриби лисички Ботаніка

Повідомлення про їстівних грибах коротко розповість Вам про цей вид живих організмів. Розповідь про їстівні гриби може бути доповнена цікавими фактами.

“Їстівні гриби” реферат

Їстівні гриби – це гриби, які можна вживати в їжу без ризику для здоров’я, так як вони мають високу гастрономічну цінність.

Які гриби їстівні? Приклади:

  • Білий гриб, рижик смачний, хрящ-молочник справжній
  • Підберезовик, дубовик, маслюк, вовнянка, печериця
  • Моховик зелений, Валуй, сироїжки, хрящ-молочник оливково-чорний, опеньок осінній справжній, лисичка звичайна
  • Моховик тріщинуватий, скрипиця, опеньок луговий, глива, гриб-зонтик.

Їстівні гриби від отруйних і неїстівних видів відрізняє будова гіменофора, форма і колір плодового тіла, запах. Практично у всіх «хороших» грибів під капелюшком є ​​трубочки, що нагадують губку або пластинки. У них є спори. Також всі гриби на зрізі капелюшка або при натисканні змінюють колір.

Їстівні гриби розмножуються вегетативним способом: синтез їх клітин починається в батьківському початку шляхом його поділу або розпаду. Побачити цей процес досить легко, варто тільки трохи відсунути землю під грибом. І Ви побачите там справжній лабіринт найтонших ниток міцелію. Гриби розмножуються і спорами – маленькими, мікроскопічними грибними зародками.

Види їстівних грибів

Серед їстівних грибів найбільш популярні такі види грибів:

1.Губчасті гриби (під капелюшком є дрібні трубочки у вигляді губки).

  • Боровик (білий гриб)

За формою нагадує бочку. Капелюшок у вигляді круглої подушки і коричневого кольору. Його поверхня гладка. М’якоть білого кольору, щільна, без запаху і має приємний горіховий смак. Ніжка дуже об’ємна і велика частина знаходиться під землею. Росте в листяних, змішаних і хвойних лісах.

  • Підберезовик

Капелюшок гриба в формі подушки, пофарбований в темно-коричневий або світло-коричневий колір. М’якоть білого кольору, на зрізі може стати рожевою. Ніжка, яка внизу розширюється, світло-сірого кольору з коричневими лусочками. Підберезовик росте в змішаних і листяних лісах на узліссях.

  • Підосичник

Забарвлення капелюшка нагадує осіннє листя, колір якого від жовто-червоного до коричневого. М’якоть в місці надлому темніє до чорного кольору. Красноголовець має велику і щільну ніжку з горизонтальними цятками. Зустрічаються в змішаних і листяних лісах.

  • маслюк

Капелюшок досить широкий, пофарбований від жовтого до шоколадного кольору. Шкірочка легко відділяється від м’якоті. На дотик слизька. Капелюшок жовтуватий, соковитий і м’який. У молодих грибів під ним біла плівочка, а у дорослих маслюків від неї залишається на ніжці спідничка. Сама ніжка циліндрична, жовтуватого кольору. Росте на піщаному грунті в хвойних лісах.

  • моховики

У гриба моховика подушковидний капелюшок бурого або темно-зеленого кольору. На місці розрізу м’якоть синіє або зеленіє, аж до бурого кольору. Зустрічаються в хвойних і листяних лісах.

2.Пластінчасті гриби (біля основи капелюшків дрібні трубочки у вигляді пластинок)

  • опеньки

Капелюшки опуклі жовтувато-коричневого кольору, нагадують парасольку. Верхня частина ніжки світла з білим кільцем-спідничкою, а нижня більш коричневого відтінку. М’якоть опенька сухувата і щільна. Виростає на живих і мертвих деревах. Найчастіше опеньки зустрічаються в березових гаях.

  • сироїжки

Капелюшок круглий і шкірка по краях легко відділяється. Колір шапки сироїжки коливається від синьо-сірого і червоно-коричневого до світло-сірого і жовтуватого. Ніжка велика і біла. Ростуть на березі річок, в березових парках і змішаних лісах.

  • лисички

Капелюшок оксамитовий і відрізняється яскравим рудим кольором. За формою схожий на воронку, яка має складочки по краях. М’якоть також рудого кольору і досить щільна. Капелюшок переходить в гладку, звужену донизу ніжку дуже плавно. Зустрічаються лисички в хвойних, змішаних і листяних лісах. Вони люблять виростати у мохах

  • груздь

Характеризується увігнутим капелюшком в центрі з лійкою і хвилястими краями. Він білого кольору, іноді покритий пушком. Залежно від виду гриба м’якоть може бути мокрою, слизькою або сухою. М’якоть при розломі виділяє білуватий сік з гіркуватим прикусом. На зламі починає рожевіти або жовтіти. У груздя ніжка біла і щільна. Гриб росте в змішаних і листяних лісах.

Сподіваємося, що повідомлення про їстівні гриби допомогло Вам підготуватися до заняття. А розповідь про їстівні гриби Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ксюша

    Круто

    Відповіcти
  2. ДАШЕНЬКА

    СПАСИБО БОЛЬШОЕ!!!! ЛУЧШИЙ САЙТ 🙂

    Відповіcти