Йоганн Себастьян Бах цікаві факти

Йоганн Себастіан Бах біографія Цікаві факти про відомих людей

Йоганн Себастьян Бах цікаві факти з життя (біографії) відомого композитора Ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Йоганна Себастьяна Баха

Бах написав понад 1000 творів всіх існуючих музичних жанрів за винятком опери.

Йоганн рано втратив батьків. Уже в 10 років він перебрався з рідного Айзенаха в Ордруф до брата, який і почав навчати його музиці.

Ще з XVII століття в Німеччині ходив жарт «Кожен Бах – музикант, кожен музикант – Бах». У самого І. С. Баха було 20 дітей від двох шлюбів. Вижило тільки сім, але всі вони теж стали музикантами, продовживши сімейну традицію.

Незрозуміло чому, але Бах любив засинати під музику.
Увечері, коли він лягав спати, три його сини по черзі грали йому на клавесині. Подібні обов’язкові заняття дуже дошкуляли дітям.

Бах був ї віруючою людиною і був для обох дружин вірним чоловіком і чудовим сім’янином.

Саме завдяки Баху в храмах зазвучали жіночі голоси: до нього на хорах дозволялося співати тільки чоловікам. Першою жінкою, яка заспівала в церковному хорі, стала його дружина, Марія Барбара.

Великий композитор вмів заробляти непогані гроші і не був марнотратним. Однак існувала річ, яку Бах завжди робив безкоштовно: він ніколи не брав гроші за приватні уроки.

Сучасником Баха був Гендель, який жив в 50 км від Веймара. Обидва композитора мріяли зустрітися один з одним, але кожен раз їм щось заважало. Зустріч так і не відбулася, однак і того, і іншого незадовго до смерті оперував Джон Тейлор, якого багато хто вважав простим шарлатаном, а не доктором.

Існує легенда, що не підтверджена документально, але згадується першим біографом композитора: щоб почути знаменитого Дітріха Букстехуда, Бах пішки йшов від Арнштадта до Любека, відстань між якими становить 300 км.

Бах любив переодягатися бідним шкільним учителем і в такому вигляді з’являтися в якій-небудь церкві. Там він просив у церковного органіста дозволу зіграти на органі. Отримавши таку можливість, великий органіст сідав за інструмент і … Присутні в церкві бували настільки вражені пишнотою і міццю його гри, що деякі, вважаючи, що звичайна людина не може грати так прекрасно, з переляку тікали … Вони думали, що до церкви заглянув … переодягнений диявол.

Оцініть статтю
Додати коментар