Юрій Андрухович «Перверзія» скорочено

Юрій Андрухович Перверзія скорочено Скорочено твори

Юрій Андрухович «Перверзія» скорочено читати роман варто, всім хто хоче зрозуміти про що писав автор.

Андрухович «Перверзія» скорочено

Станіслав Перфецький у супроводі двох нових знайомих – подружжя Ади Цитрини і Януса Марії Резенбок – їхав до Венеції. Вони знайшли його у в’язниці страшенно п’яним і майже непритомним. Перед цим Стах вирішив провести час з повією, а вона завела його в якийсь будинок-збір усіх емігрантів. Вони співали молитви і проводили якийсь обряд. Стах надихався пахощів і втратив свідомість, а до тями прийшов уже в машині.

Їдуть у Венецію, оскільки Станіслав Перфецький запрошений доктором Франком Попелем на семінар «Пост-карнавальне безглуздя світу: що на обрії?», де він має прочитати лекцію. Семінар відбудеться з 6 по 10 березня. Будуть зачитані декілька лекції, а після буде влаштовано розваги.

З приїдом у Венецію компанія пересіла в човен і, поки вони добирались до потрібного острова, Ада показувала Стаху пам’ятки міста, на які той не дуже зважав, милуючись красою співрозмовниці. В готелі між ними несподівано спалахнула пристрасть і вони зайнялись коханням, не зважаючи на небезпеку бути спійманими Резенбоком.

Наступного дня почався семінар. Ада трималась трохи відсторонено, щодо Перфецького і його це дещо непокоїло. На семінарі Стах познайомився з пані Шалайзер з США, що тут же намагалась затягнути його в своє ліжко; Джоном Полом Ощирко, також американцем, і французом Дежавю. Пан секретар семінару Депертутто запитував Стаха про тему його лекції, але він відмовчався. Тут же відбулось знайомство з професором Казаллергою, і його двома онучками. Професор довго розповідав про красу Венеції і говорив про семінар і проблеми, які на ньому мають бути розглянуті.

Семінар нарешті розпочався. Було виголошено декілька лекцій, а потім почались танці. Ада зі Стахом пішли гуляти містом і заблукали. Вони довго не могли вибратись з лабіринту вулиць, аж доки Ада не купила карту. Вона встигла розповісти Перфецькому про історію міста і його храмів, і навіть про своє особисте життя – трьох чоловіків, останнім з яких і був Різенбокк і з яким Ада мала розлучатись. Стах за цей час зрозумів, що він шалено закохався в Аду. Після того як вибрались з лабіринту вулиць, вони просто розійшлись по своїх номерах.

Наступного дня було зачитано ще декілька лекцій, однією з яких була доповідь Дежавю про алегорію. Стах намагався слухати, але до кінця виступу потонув у своїх думках. Потім були танці, у яких Станіслав взяв активну участь, а по тому він пішов гуляти. Ада повернулась в готель, а Стах, обійшовши всі костели округи, вирушив на острів Сан Мікеле. Тут він познайомився з вікарієм однойменної церкви Антоніо Делькампо, якому вирішив сповідатись, а точніше просто розповісти свої гріхи.

Вони влаштували собі невеликий пікнік на цвинтарі під кипарисами, де, розпивши чимало вина (загалом було виголошено 12 тостів), Стах розповів про своє кохання до Ади і намір здійснити один з найстрашніших гріхів – убити. З розмови вікарій так і не з’ясував кого задумав убити Перфецький. Розійшлися пізно вночі і по тому більше не бачились. Тут і завершується роман.

Автор переказу –  cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар