Запровадження християнства на Русі коротко

Історія

Запровадження християнства на Русі та його значення вплинуло на подальше життя всіх громадян.

Хрещення Русі: коротко

До середини Х століття Русь була язичницькою державою. Ментальність слов’ян базувалася на ідеях вічності і рівнозначності протилежних начал – добра і зла. Світ сприймався людьми на основі парних понять. Особливо слов’яни-язичники шанували коло, як символ захисту від злих сил. Також на Русі був власний пантеон богів, серед яких виділяли Перуна, Семаргла, Стрибога, Велеса, Даждьбога і Мокоша.

Князь зрозумів, щоб вивести державу на міжнародний рівень і зміцнити її, необхідно прийняти єдину віру. Про те, як князь Володимир прийшов до вибору християнства, детально описано в «Повісті минулих літ». Літопис говорить, що правителя підкорили візантійські храми своїми обрядами і красою. До того ж, до хрещення Русі, велика частина населення Києва була християнами за візантійським зразком. Серйозна причина, яка вплинула на вибір Володимира – політичні амбіції Римської церкви. Для князів Русі було абсолютно неприйнятним піднесення церковної влади над світською. Тому вибір припав на східне християнство, в якому релігійна і світська влада взаємодіють.

Хто хрестив Русь?

Хрещення Русі князем Володимиром відбулося в 988 році, коли в Корсуні він прийняв нову віру. Після повернення до Києва почався масовий процес християнізації країни. Спочатку наближених дружинників, купців і бояр, а згодом всього населення. Підкреслимо, що масове хрещення Русі було далеко не добровільним. Цей процес розтягнувся на тривалий час. У деяких літописах є відомості про насильницьке хрещення городян. Адже язичницькі обряди і вірування їм були набагато ближче, ніж нова, чужа віра. І в народі вони ще довго зберігали своє існування.

Історичне значення хрещення Русі

Історичне значення хрещення Русі велике. Після 988 року Київська Русь заявила про себе як про християнську державу. Вона стала претендувати на більш високий статус в Європі і зміцнила міжнародні зв’язки. Один із наслідків хрещення – поступове згуртування населення,озвиток культури в новому руслі.

Таким чином, проголошення нової державної релігії християнства за візантійським зразком є ​​важливою віхою в історії нашої країни. У зв’язку з цим щорічно 28 липня відзначається свято День хрещення Русі.

Сподіваємося, хрещення Русі доповідь допоміг Вам підготуватися до заняття. А коротке повідомлення на тему “Хрещення Русі” Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар