Хто є творцем кібернетики? І в якому році вийшла перша книга з кібернетики Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Хто засновник кібернетики?
Кібернетика – це наука, яка займається вивченням самоврядних машинах, зокрема машин з електронним управлінням. Своє поширення набула в кінці ХХ століття.
Батьком кібернетики є Норберт Вінер, американський вчений-теоретик, з досить-таки широким діапазоном сфер інтересів: від природознавства і точних наук до мистецтва і літератури.
Існуючі, в той період, обчислювальні машини не мали необхідної швидкодії. Це підштовхнуло Норберта сформулювати певний список вимог до такого роду машин. Вченим були передбачені шляхи розвитку, за якими пішла в подальшому електронно-обчислювальна техніка.
На думку Вінера, обчислювальні пристрої, цитата, «повинні складатися з електронних ламп, а не з зубчастих передач або електромеханічних реле. Це необхідно, щоб забезпечити достатню швидкодію». Головна його вимога до машини полягала в тому, що в обчислювальному пристрої «повинна використовуватися більш економічна дворозряна, а не десяткова система числення». За словами вченого обчислювальна машина свої дії повинна коригувати сама, тому необхідно виробити в ній здатність до самонавчання. Для цього засновник кібернетики вважав, що її необхідно облаштувати блоком пам’яті, в якому б відкладалися керуючі сигнали і відомості, що виникають в процесі роботи.
Якщо раніше машина тільки виконувала завдання і повністю залежала від людини, то Вінер зробив так, що вона стала думаючою системою, яка придбала якусь частку самостійності.
У 1943 році Вінер разом з іншими вченими – Розенблютом і Байглоу видає статтю на тему «Поведінка, цілеспрямованість і телеологія». Вона представляла собою начерки майбутнього кібернетичного методу.
Нірберт Вінер також сформував поняття кібернетики – це наука про зв’язки, управління і обробку інформації в живих організмах, техніці і людському суспільстві.
У 1948 році вийшла книга Вінера під назвою. «Кібернетика». Він написав її у віці 54 років. Щоб її осягнути і зрозуміти, необхідно мати прекрасні знаннями в областях філософії та нейрофізіології.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто основоположник кібернетики в світі.