Збільшувальні прилади

Біологія

Повідомлення про збільшувальні прилади розповість які є збільшувальні прилади.

Збільшувальні прилади: історія відкриття

Історія відкриття збільшувальних приладів почалася ще в далекому минулому. Найдавніша лінза, як перший збільшувальний прилад, мала діаметр 55 мм, фокусна відстань до 150 мм. лінза була виготовлена ​​з гірського кришталю, її вік близько 2,5 тис. років. Знахідку зробив Генріх Шліман в 1890 році під час розкопок Трої. Скляні лінзи стали виготовляти в 600-400 роках до н.е. Вперше їх виявили під час розкопок в Месопотамії (Саргон). У 1877 році в Швеції знайшли подвійну лінзу діаметром 5 см. Вона була опукла з обох сторін і виготовлена в 500 році до н.е.

Першим, хто зробив детальний опис лінз, був Роджер Бекон – монах францисканського ордена (1214-1294). Випускник Оксфордського університету прославився як видатний вчений і мислитель. Згідно з його працею лінзи в той час використовувалися для збільшення зображень. Бекон вперше правильно описав дію лінз і зорову однокомпонентну трубу.

Після смерті Бекона внесок в історію збільшувальних приладів вніс Галілео Галілей. Вчений з Італії створив двохкомпонентну трубу для лінзи. Прийнято вважати, що дана конструкція була певним прообразом сучасного мікроскопа. Галілей, розставивши зорову трубу, зауважив, що так вона краще збільшує дрібні предмети. У 1625 році член римської Академії Фабер уперше вжив термін «мікроскоп» щодо винаходу Галілео.

Голландські вчені Алькмар і Дребел сконструювали прилад з 2 опуклих лінз. Предмет, що розглядається під лінзами, представлявся погляду в перевернутому вигляді. Прилад мав двояко- або плосковипуклой окуляр, двоопуклий об’єктив. У 1660 році італієць Торі сконструював із застиглих крапель скла кулясті лупи, які збільшували предмети в 1,5 тисячі разів.

Наступним, хто зробив внесок в розвиток збільшувальних приладів, був Роберт Гук. Він удосконалив попередні напрацювання, і в 1665 році йому вперше пощастило побачити на зрізі пробки клітини. Голландець А. В. Левенгук сконструював і використовував прості мікроскопи, що збільшують предмет дослідження в 300 разів.

Відкриття збільшувальних приладів продовжилося в 1747 році. Член Академії наук Петербурга Л. Ейлер для мікроскопа запропонував використовувати Ахромат. Новий ахроматичний мікроскоп був випущений в 1802 році. Він наробив багато шуму в наукових колах, вчені були впевнені, що досконаліше мікроскопа сконструювати не можна.

У ХІХ столітті збільшувальні прилади випускалися в багатьох місцях на планеті. У 1827 році італійський вчений-оптик Амічі Джамбаттиста (1786-1863 роки) сконструював Ахромат з хорошою корекцією аберацій високої якості. Останні великі досягнення в цій галузі зробив Р. Ріхтер, який отримав патент на розроблений ним освітлювальний пристрій для мікроскопа.

Сучасні збільшувальні прилади

Збільшувальні прилади сучасних вчених складаються з лупи, телескопа, мікроскопа (світлового, бінокулярного, електронного).

Оцініть статтю
Додати коментар