“Здоров’я – найбільше багатство” твір-роздум

здоров'я найбільше багатство Твір-роздум

Твір-роздум на тему: “Здоров’я – найбільше багатство, найбільша цінність та скарб” допоможе написати текст та висловити власну думку щодо цінності здоров’я.

“Здоров’я – найбільше багатство” твір-роздум

    Я переконана в тому, що здоров’я – найбільше багатство людини. Навіть українські прислів’я говорять: «Найбільше щастя у житті − здоров’я», «Немає друга вірнішого за здоров’я»,  підкреслюючи, що поняття «здоров’я» не обмежується тільки відсутність хвороб.  Мабуть, треба з’ясувати, що  таке здоров’я,  недарма ж  у прислів’ях його ототожнюють і з щастям, і з другом.

Думаю, що найкраще визначення викладене в преамбулі статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я: «Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб чи фізичних вад».

Впевнена, тільки здорова людина може здобути освіту, опанувати цікаву професію та добросовісно працювати, приносячи користь і собі, і державі. І тільки здорова людина може    повноцінно відпочивати.  Тому для кожного дуже важливо мати міцне здоров’я, а його збереження і підтримання – це основна передумова для активного та щасливого життя. Яким буде здоров’я залежить від людини, від того наскільки уважно ставитиметься вона до самопочуття, чи буде приділяти увагу способу життя, збалансованій дієті, фізичній активності.

Проблема збереження здоров’я особливо актуальна і через надзвичайне забруднення довкілля, яке вливає на здоров’я тих, хто живе сьогодні, та й майбутніх поколінь. Природа «платить» людині за її діяльність, бо, за словами Л. Костенко,

Ми – дикі люди,
Ми все винищуєм,
Ми з матір’ю- природою на ти,
Ми свій кінець пришвидшуєм.

Отож, формуванню здоров’я потрібно приділяти багато уваги з дитинства, підтримувати його протягом життя, бо це найбільше багатство людини. Недарма ж народна мудрість каже: «Здоров’я не купиш ні за які гроші».

Оцініть статтю
Додати коментар