“Не в грошах щастя” твір-роздум за твором “Сто тисяч”

не в грошах щастя твір-роздум Твір-роздум

Написати твір на тему “Не в грошах щастя” за твором “Сто тисяч” допоможе текст, у якому мають бути розглянуті такі питання: чи все в житті вимірюється грошима та чи всіх людей псують гроші.

“Не в грошах щастя” твір-роздум 

У наш час багато людей оцінюють інших за кількістю матеріальних речей, за моделлю айфона чи автівки. Здається, що для багатьох багатство стає метою, а духовні цінності втрачають своє місце в гонитві за грошима.

Гроші, безумовно, можуть відкривати нові можливості та розвивати наш потенціал. Проте, вони також можуть стати джерелом спокус, вони затьмарюють важливість духовних цінностей. Якщо прагнення до багатства перетворюється на одну єдину мету, людина ризикує втратити баланс між матеріальним і духовним.

Відомий український драматург Іван Карпенко-Карий у п’єсі “Сто тисяч” зобразив головного героя Герасима Калитку, який так хотів розбагатіти, що забув про почуття людей навколо, про духовні цінності та про мораль. Калитка вирішує скористатись послугами фальшивомонетника та купити фальшиві гроші, щоб потім обміняти їх на справжні. Його не хвилює, що це злочин. Його хвилює лише те, що так він зможе купити ще більше землі. Та одному вчиняти злочин героєві страшно, тому він пропонує таку ж схему збагачення своєму кумові Савці, який прагне виплутатися з боргів.

Коли ж у кінці твору Герасима та Савку лишили з мішком паперу замість грошей герої поводяться по-різному. Якщо Савка шкодує і щиро кається, то Калитка хоче померти. Він так і не розуміє, що не гроші головне у житті. Він каже: ” Краще смерть, нiж така потеря”.

Важливо зберігати чесність і відповідальність перед суспільством, незалежно від наявності чи відсутності грошей. Люди, які здатні цінувати духовні цінності, зберігають гармонію у своєму житті, не дозволяючи грошам порушити її.

Таким чином, можна зробити висновок, що гроші – це не добро, і не зло. Вони відображають та підсилюють якості людини. Розумне та відповідальне ставлення до грошей, узгоджене з духовними цінностями, допомагає досягати балансу і забезпечує справжнє щастя.

Оцініть статтю
Додати коментар