Золота Доба в літературі. Що таке Золота Доба?

вергілій біографія Поради

Що таке Золотий Вік? Цей пираз чув кожен з нас, але пояснити його одразу не так легко.

Що таке Золота Доба?

Золота доба – метафора, яка характеризує період благоденства людства або окремих народів, найвищих досягнень в культурі, мистецтві, науці та інших напрямках людської діяльності. Відноситься до багатьох, різних за тривалістю періодів в історії, зазвичай різних для кожної території або держави.

Золота Доба в літературі

Золота доба давньоримської культури та літератури припала на час правління Октавіана Августа (роки життя: 63 р. до н.е.— 14 р. н. е.).

Август намагався зміцнити державу шляхом відродження старовинних чеснот, релігійності і суворої простоти звичаїв. Він почав будувати храми, роздавати орні землі ветеранам своїх військ, тому що вважав, що праця на землі облагороджує. Августу вдалося піднести значення міфу про богообраність римського народу. Себе Август вважав нащадком Венери. Август розумів, що без культури немає ідеології, тож зрозуміло, що важливу роль у цьому він відводив літературі. Наближений до Августа вельможа Гай Цільній Меценат згуртував навколо себе кращих поетів, творчість яких мала підсилювати блиск імператора. Адже Август створював умови для бідних поетів, а ті мали підтримувати принцепса.

Представники Золотої доби давньоримської культури: Вергілій, Горацій, Проперцій, Варій Руф, Азінній Палліон. Зауважимо, що творчість Вергілія і Горація виходить далеко за межі оспівування імперії.

Золота Доба культури Сходу, її розквіт припадає на X-XV ст.

Оцініть статтю
Додати коментар