Абрикоси: корисні властивості

Чим корисні абрикоси? Які вітаміни в абрикосах?

Яка користь від абрикос?

1. Повертають ясність думки. У абрикосі дуже багато цукру — «палива» для мізків, тому, якщо хочете прояснити думки, з’їжте пару плодів.

2. Покращують кровотворення. У 100 г абрикоси заліза стільки ж, скільки в 250 г печінки, тому це один з кращих фруктів для кровотворення. Саме тому абрикоси, в т.ч. сушені — курага — рекомендують хворим на анемію, а також вагітним.

3. Заспокоюють серце і знижують тиск. Завдяки величезній кількості солей калію абрикоси мають лікувальний ефект при аритміях, а також сечогінну дію, через що корисні тим, хто страждає гіпертонією і набряками, в т.ч. ниркового походження.

4. Покращують зір. Цій властивості він зобов’язаний великій кількості вітаміну А — того самого, який перешкоджає «курячій сліпоті». Чим оранжевіше забарвлення фрукта, тим його більше. Крім того, він просто необхідний дітям, оскільки бере участь у процесах росту.

5. Виводить з організму отрути. Абрикоса щедро багата пектинами — харчовими волокнами, які чистять кишечник і виводять з нього всі «непотрібності». Тому ці фрукти корисні всім, хто захоплюється смаженим, жирним, копченим, продуктами тривалого зберігання — основними джерелами шлаків. Нормалізують кислотність шлункового соку, що приводить в норму діяльність підшлункової залози, а в силу цього поліпшується робота печінки та жовчного міхура.

6. Зміцнює судини. Завдяки флавоноидам і вітаміну С абрикоси зміцнюють судини. Особливо це корисно тим, хто страждає дистонією і має схильність до утворення синців.

Доведено, що абрикоси захищають організм від раку легенів, шлунка, сечового міхура, стравоходу і горла, завдяки високому вмісту каротину. Для задоволення добової потреби людини в каротині досить випивати 3/4 склянки абрикосового соку або з’їдати 5-6 свіжих або 15-20 сушених абрикосів. Абрикоси підвищують розумову працездатність і покращують пам’ять, завдяки високому вмісту фосфору і магнію.

Калорійність абрикоса — 41 ккал на 100 грам продукту.

Які вітаміни в абрикосах?

Вітамін А 0,26 мг
Вітамін В2 0,06 мг
Вітамін В5 0,3 мг
Вітамін В9 0,003 мг
Вітамін С 10 мг
Вітамін Е 1,1 мг

Мінерали
Калій 305 мг
Кальцій 28 мг
Фосфор 26 мг
Магній 8 мг
Алюміній 0,3 мг
Мідь 0,14 мг

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: лікувальні властивості

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *