«Альпійська балада» характеристика героїв

«Альпійська балада» характеристика Івана та Джулії викладена в цій статті, для повнішого розкриття образу ви можете додати цитати.

Герої твору «Альпійська балада»:

 •  Іван Терешка  — білоруський солдат,
 • італійка Джулія Новеллі;
 • командо-фюрер Зандлер,
 • божевільний гефтлінг — ув’язнений,
 • австрієць-лісник.   

«Альпійська балада» образ Джулії

Джулія Новеллі – італійка; скориставшись вибухом, як і Іван, вона втікає з табору.

Письменник з любов’ю змальовує Джулію, підкреслюючи її красу, тендітність, витонченість: у неї чорні виразні очі, густе волосся, гнучка і струнка фігура, дзвінкий сміх. Завдяки образу Джулії Новеллі автор спонукає свого героя пройти перевірку коханням.

«Альпійська балада» образ Івана

В центрі розповіді – звичайний рядовий боєць Іван Терешка. Він родом з Білорусії, це фізично міцний 25-річний хлопець; знайома з дитинства селянська праця загартувала його, зробила сильним і витривалим.

В полку  він нічим не виділявся серед інших піхотинців, за колишні бої отримав три подяки від командування та дві медалі «За відвагу» і думав, що на більше не здатний. Волею випадку Іван опинився в полоні у німців. Епізод полонення постійно переслідує його в нічних кошмарах  (адже тоді, за законом військового часу, здатися в полон автоматично означало стати на бік ворога, тобто зрадити Батьківщині. Не можна  допустити, щоб тебе взяли живим в полон. Недарма письменник загострює увагу на цій проблемі.

“Нельзя срывать злость на пленных, — з гіркотою думає Іван, — плен – не проступок их, а несчастье, они не сдались в плен – их взяли, а некоторых даже сдали, предали – было и такое”.

Івана Терешко, який і в таборі не дозволив себе затоптати, роздавити в нім людину, а після того, як ковтнув повітря свободи і любові, що став ще сильніше, твердіше духом, — він готовий до смертельної сутички з фашистами. Доля підготувала цій людині щось страшніше за смерть: «вибір» Івана, можливо, найнестерпніший для людини, найстрашніший з усіх, які є в повістях Бикова.

 snimok-ekrana-2016-11-30-v-16-18-47

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 7клас
Коментарі:
 1. 8 месяцев ago
 2. 8 месяцев ago
 3. 8 месяцев ago
 4. 8 месяцев ago
  • 8 месяцев ago
  • 8 месяцев ago
 5. 8 месяцев ago
 6. 7 месяцев ago
 7. 7 месяцев ago
 8. 7 месяцев ago
 9. 7 месяцев ago
 10. 6 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *