Василь Биков біографія скорочено

василь биков біографія скорочено Письменники

Василь Биков – білоруський письменник, громадський діяч. Василь Биков біографія коротко розповість про життєвий та творчий шлях цієї особистості.

Василь Биков біографія скорочено

Василь Володимирович Биков народився 19 червня 1924 року в селі Бички Ушачского району Вітебської області (Білорусія) в простій селянській родині. З дитинства захоплювався малюванням. Закінчив 8 класів школи в селі Кубличі, потім навчався у Вітебському художньому училищі на скульптурному відділенні. Але навчання не закінчив, бо було скасовано стипендії, а грошей не було.

У червні 1941 року екстерном склав іспити за 10 клас.

Війна застала його в Україні, де він брав участь в оборонних роботах. У 1942 році майбутній письменник вступив до лав Червоної Армії.  Спочатку він служив у піхоті, потім винищувачем у протитанковій  артилерії.

Восени 1943 йому було присвоєно звання молодшого лейтенанта.

Брав участь в боях за Кривий Ріг, Олександрію, Знам’янку. Воював на Другому і Третьому Українських фронтах, пройшов по території Румунії, Болгарії, Югославії, Австрії, двічі був поранений.

Вперше твори Василя Бикова були опубліковані в 1947 році, однак, творча біографія письменника починається з розповідей, написаних в 1951 році, багато з творів якого присвячені діям Великої Вітчизняної війни.

Популярність В.Бикову принесла повість «Третя ракета», написана в 1962 році.

У 1960-х публікує повісті «Альпійська балада», «Мертвим не боляче», в 1970-і – «Сотников», «Обеліск», «Дожити до світанку», «Піти й не повернутися». Головна тема його творів – війна.

Ці твори поставили Василя Бикова в один ряд з видатними майстрами військової прози ХХ століття.

З 1972 до 1978 року Василь Биков займав посаду секретаря Гродненського відділення Спілки письменників БРСР.

У 1974 році Василь Биков був нагороджений Державною премією СРСР (за повість «Дожити до світанку», 1973).

У 1980 році отримав звання Народного письменника Білорусі, а в 1986 році – був нагороджений Ленінською премією за повість «Знак біди».

Середина 90-х як ніби повернула письменника в радянські часи. Цькування в державній пресі, заборона, цензура на вихід його нових творів, погіршення здоров’я змусили Бикова покинути Батьківщину. Кілька років він жив за кордоном.

У грудні 2002 року Василь Биков переїхав на постійне проживання в Чехії. Кілька останніх років Биков проживав в ФРН, а до цього в Фінляндії.

Потім Биков переніс в Чехії операцію з видалення ракової пухлини шлунка. У Білорусі письменник перебував на реабілітації після перенесеної операції, проте розвиток хвороби зупинити не вдалося …

Народний письменник Білорусі Василь Биков помер 22 червня 2003 року.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Влад

  спасибо огромное

  Відповіcти
  1. Denis

   Ага больше спасибо уиуииуиу

   Відповіcти