«Блакитна дитина» аналіз

Аналіз «Блакитна дитина» А. Дімаров

Тема «Блакитна дитина» — Прагнення добра і справедливості.

Ідея «Блакитна дитина» — Вміння мріяти, товаришувати, відповідальність за молодших і слабших.

Основна думка «Блакитна дитина» — Тонке відчуття краси і природи, її благотворного впливу на людину, вміння цінувати дружбу.

Головні герої «Блакитна дитина»: Мати, Толя, Ванька, Директор школи, Федько, Домна Данилівна, Вчитель фізики Юрій Сергійович, Василь Гаврильченко, Анжеліка Михайлівна, Кім, Марія Федорівна, Михайло Семенович.

Жанр: автобіографічна повість

«Блакитна дитина» — це чесна, відверта, щира, весела розповідь дорослого письменника про реальне власне дитинство з його позитивом і негативом. Звісно, в повісті гармонійно поєдналися серйозне та іронічне.

«Блакитна дитина» сюжет

А.Дімаров написав у «Блакитній дитині» про своє дитинство. Розповідь була дуже щира, смішна й спонукаюча до осмислення життя. Блактна дитина — «янгол «, якого приводять у приклад сину автора. Але той був звичайним хлопцем, в якого була велика кількість пригод. Інколи вони були смішними, а інколи закінчувалися болісно й повчально.

Бажаючи сподобатися дівчинці, Толя поліз у чужий садок, який охороняв страшний собака. Був спійманий, зраджений друзями й осоромлений. За останнє й помстився.

Автор розповідає, як вони сміялися постійно з вчитиля, що заікався. Як бажали отримати хоч трохи уваги від улюбленної вчительки. А потім допомогли їй одружитися з іншим вчителем, закидавши яйцями її коханого-тракториста. А бажаючи виділитися і взявши жабку до рота, випадково проковтнув бідненьку, а потім ще довго прислухався до неї у своєму животі.

Багато пригод, велика вдячність матері , вчителям — ось про що цей незабутній твір.

Композиція «Блакитна дитина» 

Повість складається з 3 розділів.

ЧАСТИНА ПЕРША. ЧЕРЕЗ МІСТОЧОК.

ЧАСТИНА ДРУГА. БЛАКИТНА ДИТИНА

ЧАСТИНА ТРЕТЯ. НА КОНІ Й ПІД КОНЕМ.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 7 клас
Коментарі:
  1. 2 года ago
  2. 10 месяцев ago
  3. 10 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *