Борис Патон коротка біографія

Борис Патон коротка біографія на українській мові викладена в цій статті.

Борис Патон біографія скорочено

Патон Борис Євгенович — український науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технологіїметалів, доктор технічних наук (1952); Президент НАН України (з 1962)

Народився 27 листопада 1918 року в Києві в родині академіка Євгена Патона, директора Інституту електрозварювання і Наталії Патон, домогосподарки.

У 1941-му Борис Євгенович закінчив Київський політехнічний інститут.

У 1941-1942 роках — інженер електротехнічної лабораторії, завод «Червоне Сормово», Горький.

Понад 70 років працює в Інституті електрозварювання імені Є. О. Патона: в 1942 році став молодшим, а потім старшим науковим співробітником, завідувачем відділу, заступником директора. З 1953-го по теперішній час очолює Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона.

У 1945 році Б.Патон захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, а в 1952-му — доктора технічних наук. У 1951 році був обраний членом-кореспондентом, в 1958-му — дійсним членом (академіком) Академії наук України. З 1962 року є дійсним членом Академії наук СРСР (з 1992-го — Російської академії наук).

Основні напрямки наукових досліджень. Патон — видатний учений в галузі електрозварювання, металургії і технології металів. Наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів для зварювання та зварювальних джерел живлення; проблемам керування зварювальними процесами, створення нових перспективних конструкцій і функціональних матеріалів майбутнього. Під керівництвом Б.Патона створений принципово новий спосіб зварювання — електрошлаковий. Вчений очолив дослідження по застосуванню зварювальних джерел теплоти в цілях підвищення якості виплавленого металу, заснована нова галузь металургії — спецелектрометалургія.

Саме Б.Патон вперше почав і активізував дослідження в області застосування зварювання і споріднених технологій в космосі, створення космічних конструкцій. Президент НАН України є визнаним лідером в цій сфері науково-технічної діяльності. Крім того, він головний ініціатор унікальної технології зварювання живих тканин, використовуваної в хірургії.

Автор і співавтор понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), більше 1200 різноманітних публікацій, в тому числі 20 наукових монографій.

Борис Патон біографія на українській мові коротко може бути доповнена цікавими фактами про Бориса Патона.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізики
Коментарі:
  1. 8 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *