Чим вимірюється напруга

Чим вимірюється напруга ?

Ще будучи школярем кожен вивчав фізику, де розповідали, в чому вимірюється напруга. Звичайно, з роками ці знання стали дещо розмитими, але основними азами шкільних знань має володіти кожна освічена людина. Тим паче, що вони нерідко потрібні нам у житті.

Напруга або, як її ще називають, різниця потенціалів, вимірюється в Вольтах (для зручності їх позначаються символом V, відповідно до міжнародного позначення).

Вольт — одиниця виміру напруги й одиниця різниці потенціалів. Позначається символом V.

Свою одиницю виміру вона отримала на честь Алессандро Вольта – італійського фізика, одного із засновників учення про електричний струм. В залежності від того, яка величина напруги, прийнято оперувати похідними одиницями, такими як: Кіловольт (кВ, kV) та Мегавольт (МВ, MV). Останню одиницю виміру використовують для опису і вирахування величини напруги в природніх явищах, наприклад, в блискавці.

Чим вимірюється напруга?

Вольтметр – прилад для виміру напруги.

Вимірювання цієї фізичної величини має важливе значення як в промисловому виробництві, так і в звичайному побуті. Сьогодні існує безліч модифікацій спеціальних приладів, які здатні виміряти напругу. Всі вони об’єднані спільною назвою – вольтметри. В залежності від типу конструкції, цілі та призначення виділяють аналогові та цифрові вольтметри.

Що таке напруга?

Напруга — це відношення роботи сил електричного поля в процесі переміщення заряду з однієї точки в іншу до величини заряду називають електричною напругою.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Різне

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *