«Чудо в черевику» аналіз

Аналіз гуморески  «Чудо в черевику» Степана Олійника — тема, ідея, основна думка, сюжет, характеристика головного героя. Гумореска «Чудо в черевику» — негативний приклад навчання Васі для сучасних школярів.

«Чудо в черевику» аналіз

Автор: Степан Олійник

Тема «Чудо в черевику»: зображення Васі, який намагався скористатися «чудом справді чарівним» для відмінного навчання, не витрачаючи при цьому будь-яких зусиль і старань.

Ідея «Чудо в черевику»: засудження ліні, надмірної самовпевненості, байдужості до праці; прагнення легким шляхом здобути у будь-чому перемогу.

Основна думка: тільки у наполегливій праці, відповідальному ставленні до навчання можна досягти позитивних результатів, а не сподіватися на випадкове чудо.

Сюжет «Чудо в черевику»

Учень 5-го класу Вася Боровик вирішив скористатися чарівною порадою друга. Її суть: якщо хочеш вчитися на «відмінно», необхідно п’ятак приліпити в черевик під ліву п’ятку. Однак це чудо не спрацювало. Вася після закінчення уроків отримав п’ять двійок і надавив мозоль.

Композиція «Чудо в черевику»

Експозиція: роздуми автора про ледачих людей; Васі порадив друг скористатися чарівним чудом і без мороки отримати п’ятірки.

Зав’язка: Вася зробив все так, як йому порадив друг.

Кульмінація: замість чуда — у класі сміх.

Розв’язка: Вася отримав п’ять двійок і надавив від п’ятака собі мозоль — такий результат чуда.

Характеристика образу Васі Боровика

Вася Боровик — учень п’ятого класу.
Риси характеру хлопця:
а) ледачий (несерйозно сприймає навчання);
б) наївний (живе марними сподіваннями);
в) безтурботний (вірить у велике чудо);

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 6 клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *