Функції глюкагону

В цій затті ми розглянемо які функції гормону глюкагону.

Функції глюкагону

Глюкагон – це гормон підшлункової залози, являє собою одноланцюговий поліпептид, що містить 29 амінокислотних залишків, однією з функцій якого є збільшення рівня глюкози в крові.

Глюкагон — гормон, який виконує дію, протилежну гормону інсуліну.

Гормон глюкагон синтезується в а-клітинах підшлункової залози у вигляді неактивного попередника препроглюкагона, який після відщеплення кінцевої сигнальної послідовності перетворюється на проглюкагон і потім після дії протеаз — на глюкагон. У плазмі глюкагон знаходиться у вільній формі, тому період його напів-життя становить близько 5 хвилин.

Секреція глюкагону стимулюється амінокислотами, гастрином, катехоламінами і пригнічується глюкозою, інсуліном, жирними кислотами і Са2+.

Функції глюкагону в організмі людини:

— стимулює утворення глюкози в печінці з глікогену, амінокислот та інших біологічних речовин. Таким чином, глюкагон захищає організм від гіпоглікемії і забезпечує постійну концентрацію глюкози (4 г / год), необхідну для роботи ЦНС.

— знижує рівень холестерину в крові,

— посилює нирковий кровообіг,

— збільшує виведення натрію з організму,

— сприяє регенерації печінки і стимулює виділення інсуліну.

Порушення регуляції глюкагону буває при такому захворюванні як глюкагонома — злоякісна пухлина підшлункової залози, що продукує глюкагон в надлишковій кількості. За статистикою глюкагонома зустрічається надзвичайно рідко

Автор: Alina У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *