Головні герої Війна і мир

Всі ми читали або чули про роман Війна і мир, але не всі зможемо з першого разу згадати дійових осіб роману. Головні герої роману Війна і мир — люблять, страждають, проживають життя в уяві кожного читача. Коротка характеристика героїв «Війна та мир» наведена в цій статті.

Головні герої Війна і мир

Головні герої роману Війна і мир — Наташа Ростова, П’єр Безухов, Андрій Болконський.

Досить складно говорити, який головний, так як у Толстого персонажі описуються як би паралельно.

Головні персонажі різні, у них різні погляди на життя, різні прагнення, але біда загальна, війна. І Толстой показує в романі не одну, а безліч доль. Історія кожного з них унікально. Немає найкращою, немає найгіршою. Тому добре і погане ми розуміємо в порівнянні.

Наташа Ростова — одна з головних героїнь зі своєю історією і бідами, Болконський теж один з кращих персонажів, чия історія, на жаль, повина була мати кінець. Він сам вичерпав свій життєвий ліміт.

Безухов П’єр — один з головних героїв роману; спочатку герой повісті про декабриста, з задуму якої виник твір. Безухов трохи дивний, втрачений, невпевнений, але його доля химерно піднесла йому Наташу.

Ахросимова Марія Дмитрівна — московська бариня, відома всьому місту «не багатством, не почестями, але прямотою розуму і відвертою простотою звернення».

Багратіон — один з найвідоміших російських воєначальників, герой Вітчизняної війни 1812 р, князь. У романі виступає як реальна історична особа і учасник сюжетної дії.

Берг — німець, «свіжий, рожевий гвардійський офіцер, бездоганно вимитий, застебнутий і причесаний». На початку роману поручик, в кінці — полковник, який зробив непогану кар’єруі має нагороди.

Болконська Ліза — дружина князя Андрія, за якої у світлі закріпилося ім’я «маленької княгині».

Болконська Марія — княжна, дочка старого князя Болконського, сестра князя Андрія, згодом дружина Миколи Ростова. Марія дуже релігійна, приймає прочан та подорожніх, терплячи глузування батька і брата.

Болконський Андрій — один з головних героїв роману, князь, син Н. А. Болконського, брат княжни Марії.

Болконський Микола Андрійович — князь, генерал-аншеф, відставлений від служби за Павла I і засланий в село.

Болконський Ніколенька — син князя Андрія і «маленької княгині», що народився в день смерті матері та повернення батька, який вважався загиблим.

Денисов Василь Дмитрович — бойовий гусарський офіцер, гравець, азартний, галасливий.

Долохов Федір — семенівський офіцер, відомий гравець і бретер.

Друбецкой Борис — син княгині Ганни Михайлівни Друбецкой; з дитинства виховувався і подовгу жив у родині Ростових, яким через матір доводиться родичем, був закоханий в Наташу.

Каратаєв Платон — солдат Апшеронського полку, що зустрівся П’єру Безухова в полоні.

Курагін Анатоль — син князя Василя, брат Елен і Іполита, офіцер.

Курагін Василь — князь, батько Елен, Анатоля та Іполита; відома і впливова в петербурзькому світі людина, що займає важливі придворні пости.

Курагіна Елен — дочка князя Василя, а потім дружина П’єра Безухова. Блискуча петербурзька красуня.

Кутузов — головнокомандувач російською армією. Учасник реальних історичних подій, описаних Толстим, і одночасно сюжету твору.

Наполеон — французький імператор; реальна історична особа, виведена в романі, герой, із зображенням якого пов’язана історико-філософська концепція Л. М. Толстого.

Ростов Ілля Андрійович — граф, батько Наташі, Миколи, Віри і Петі Ростова, відомий московський пан, багач, хлібосол.

Ростов Микола — син графа Ростова, брат Віри, Наталки та Петі, офіцер., гусар; в кінці роману чоловік княжни Марії Болконської.

Ростов Петя — молодший син графа Ростова, брат Віри, Миколи, Наташі.

Ростова — графиня, жінка зі східним типом худого обличчя, років сорока п’яти.

Соня — племінниця та вихованка старого графа Ростова, що виросла у його родині.

Тушин — штабс-капітан, герой Шенграбенського бою.

Шерер Ганна Павлівна — фрейліна та наближена імператриці Марії Федорівни, господиня модного в Петербурзі великосвітського «політичного» салону.

Щербатий Тихон — мужик з Покровського під Гжат, що пристав до партизанського загону Денисова.

Автор: Гнатюк У рубриці: 10клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *