Харчування 1 місячної дитини

Харчування 1 місячної дитини досить одноманітне. Скільки має їсти дитина в 1 місяць? Ви дізнаєтеся в цій статті.

Режим харчування дитини 1 місяць

Безумовно, найкращим харчуванням для дитини є грудне молоко, яке до 4-6 місяців повністю покриває всі потреби дитини в поживних речовинах. Тому дуже важливо налагодити годування немовляти.

Новонародженого бажано відразу ж прикласти до грудей матері, після того, як переріжуть пуповину. У перші дні життя немовляти кількість молока у жінок поступово збільшується, але у деяких це збільшення може бути недостатнім. В даному випадку, необхідно стимулювати лактацію, і найпростіший спосіб — часте прикладання дитини до грудей при перших ознаках занепокоєння дитини, дотримуючись «режиму вільного вигодовування» або «годування на вимогу».

Немовля у перший місяць може їсти близько 12 разів за добу, може і більше, або менше.

Ми б радили цей режим всім мамам, як мінімум до двомісячного віку, коли можна буде поступово переводити малюка на режим годування по годинах, що є більш зручним для мами (з’являється можливість більш чітко планувати свій день).

Основний обсяг грудного молока дитина висмоктує приблизно за перші 5-10 хвилин годування. Але є діти, які швидко втомлюються, засинають, їх необхідно спонукати до смоктання (лоскочучи пальцем носик, поглаживаниями по щічках). Деякі дітки їдять часто, але в невеликих кількостях, інші ж можуть їсти рідко, але багато. Мамі завжди слід прислухатися до малюка і його потреб. Головне, щоб дитина додавала у вазі.

У випадках, коли мамі не вдалося налагодити і підтримати лактацію, доводиться використовувати адаптовані молочні суміші. При цьому можна поєднувати грудне вигодовування з замінниками грудного молока в якості догодовування, застосовуючи змішане вигодовування.

Скільки має їсти дитина в 1 місяць?

У перші дні життя дитина з’їдає дуже невеликі порції, так як справжнього молока ще немає, а молозиво дуже поживне.

За одне годування в перші 3-4 дні малюк може з’їдати від 20 до 60 мл молока, а загальна добове кількість з’їденого молока може становити від 200 до 300 мл.

До кінця першого тижня життя дитини обсяги разових порцій молока збільшуються до 50-80 мл, а всього за добу малюк з’їдає близько 400 мл.

Протягом другого тижня немовля з’їдає від 60 до 90 мл молока за один раз. Добове споживання їжі в цей період має становити близько 20% від ваги дитини.

Місячна дитина за одне годування в середньому з’їдає 100 мл молока. Кількість молока, з’їденого протягом доби, в цей період досягає близько 600 мл.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Поради мамам

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *