Христофор Колумб цікаві факти

Цікаві факти про Христофора Колумба, про подорожі Христофора Колумба Ви дізнаєтесь в цій статті. Цікава інформація про Христофора Колумба може бути доповнена даними його біографії.

Колумб цікаві факти

Колумб народився в бідній родині. Дійсно, його сім’я була небагатою, але це не завадило Колумбу отримати гарну освіту — за деякими джерелами, він закінчив Павійський університет.

Перший раз на борт корабля він ступив, коли йому ледь виповнилося 14, і з тих пір не розлучався з морем до самої смерті.

Щоб переконати короля і королеву Іспанії та їх вчених радників допомогти йому організувати експедицію через океан, Колумбу треба було 7 років.

Команда кораблів складалася з ув’язнених, які відбувають покарання — більше ніхто не погоджувався добровільно брати участь в небезпечному плаванні. Ще б пак! Адже заздалегідь ніяк не можна було передбачити, скільки триватиме ця подорож і які небезпеки можуть зустрітися на шляху.

Під час четвертої експедиції іспанці висадилися на острові, названому ними Коста-Ріка ( «багатий берег»). Вони вважали, що на острові є великі поклади золота, але помилилися: Коста-Ріка вкрай бідна на що-небудь цінне.

Колумб називав населення відкритих їм земель індіанцями, будучи впевненим, що він приплив до берегів Індії.

Колумб привіз зі своїх плавань багато ще не відомих європейцям продуктів: наприклад, кукурудзу, помідори та картоплю. А в Америці завдяки Колумбу з’явився виноград, а ще коні і корови.

У найнебезпечніший момент Колумба дивом врятувало … знання астрономії! Під час останнього плавання команда потрапила в дуже скрутне становище. Кораблі були розбиті, провізія закінчувалася, люди виснажені і хворі. Залишалося тільки чекати допомоги і сподіватися на гостинність індіанців, які були налаштовані до чужоземців не дуже мирно. І тоді Колумбу прийшла в голову одна хитрість. З астрономічних таблиць він знав, що 29 лютого 1504 року відбудеться місячне затемнення. Колумб покликав до себе місцевих вождів і оголосив, що в покарання за їх ворожість бог білих людей вирішив відібрати в жителів острова місяць. І дійсно, пророцтво збулося — точно в зазначений термін місяць став накриватися чорною тінню. Тоді індіанці стали благати Колумба повернути їм місяць, а натомість погодилися годувати чужинців найкращою їжею і виконувати всі їхні побажання.

 Кінокомпанія Columbia Pictures названа в честь Колумба.

Колумб помер в 1506 році, в бідності і немилості, будучи важко хворим. Лише через роки значення його відкриттів було визнано по праву

У Христофора Колумба було два сини — законний, Дієго, і незаконний, Фернандо, від зв’язку з Беатрисой Енрікес де-Арана в Іспанії; скоро після смерті батька вони стали дуже заможними людьми і отримували величезні на той час доходи.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *