Хто такі партизани?

Хто такі партизани? Кожен з нас знає про існування партизанського руху в часи війни, але навіщо партизани існували Ви дізнаєтеся в цій статті.

Хто такі партизани?

Партизани — це особи, які, не входячи до складу регулярних збройних сил, добровільно беруть участь у боротьбі з іноземними загарбниками або в громадянській війні, здебільшого у ворожому тилу, дотримуючись законів і звичаїв війни.

Неофіційний, неформальний характер цих загонів найчастіше пов’язаний з тим, що їх метою є боротьба проти наявної у країні влади (політичного чи військового режиму), або окупаційного режиму ворожої країни; причому переважно військовим шляхом, методами партизанської війни у тилу супротивника — саботаж, диверсії, терор тощо — використовуючи замасковане пересування по території і уникаючи фронтальних зіткнень з переважаючими силами регулярної армії суперника.

Партизани та партизанські з’єднання, як військові формування, не мають офіційного міжнародного правового статусу, але за міжнародним правом при полоненні можуть підпадати під статус «військових полонених».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Словник

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *