Найдовше слово української мови

Чи знаєте Ви яке найдовше слово в українській мові?

Найдовше слово української мови

Найдовше слово в українській мові, що його фіксують словники, містить тридцять літер, є «дихлордифенілтрихлорметилметан» — назва одного з пестицидів

Дихлордифенілтрихлорметилмета́н — інсектицид, що використовується проти комарів, шкідників бавовника, соєвих бобів, арахісу. Один з небагатьох дійсно ефективних засобів проти сарани. Заборонений для застосування в багатьох країнах через те, що здатний накопичуватися в організмі тварин і людини.

Найдовша абревіатура в українській мові — це ЦНДІТЕДМП — Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання. Абревіатура містить дев’ять літер. Паліндром (перевертень) у перекладі з грецької — той, що вертається, тобто слово, словосполучення чи фраза, які можна читати й зліва направо, й справа наліво, причому звучання й значення залишаються однаковими. П’яти- і шестибуквенних перевертнів досить багато, а ось семибуквенних поки відомо усього два: «ротатор» і «тартрат» (сіль винної кислоти). Якщо йдеться про фрази паліндроми, то до найдовших належить «Я несу гусеня». Інколи укладачі композицій не враховують букви «й», «ь» або здвоєнні приголосні вважають за одну літеру. Ці дрібні порушення дзеркальності допустимі, оскільки укладання композицій — справа непроста. У цьому випадку найдовшою фразою-перевертнем є «Аргентина манить негра».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Правила

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *