Нільс Бор коротка біографія

Нільс Бор біографія на українській мові датського фізика, засновника сучасної ядерної фізики викладена в цій статті.

Нільс Бор — один з творців сучасної фізики

Нільс Бор коротка біографія

Нільс Бор цікаві факти

Народився 7 жовтня 1885 в Копенгагені в сім’ї професора фізіології. У сім’ї було 6 дітей.

Спочатку він навчався в Гаммельхольмській школі.

У 1903 році він став студентом університету в Копенгагені, вивчаючи фізику, астрономію, математику і хімію.

У 21 рік Бор написав першу наукову роботу під назвою «Визначення поверхневого натягу води методом коливання струменя». За цю роботу в 1906 році він отримав золоту медаль Датського королівського суспільства. А через рік навчання в університеті закінчилася.

У 1908-1911 пише магістерську дисертацію, присвятивши її тепло- і електропровідності металів, а також їх магнітним і електричним властивостям. Успішно її захистивши, Нільс береться за написання докторської дисертації на тему «Аналіз електронної теорії металів».

Захистивши докторську він отримав стипендію від фонду Карлсберга для стажування в Кембриджі під керівництвом фізика Томсона. Але їх робота не склалося, так як Бор мав абсолютно інші уявлення про атоми, ніж Томсон.

Тому Нільс переїжджає в 1912 році в Манчестер, щоб співпрацювати з Ернестом Резерфордом, який в 1911 році відкрив ядро ​​в атомі. Бор в 1913 році пропонує свою модель атома. За основу він брав планетарну атомну модель, яку запропонував Резерфорд. Досліджуючи атоми і записуючи про це постулати, він першим помітив цікаву річ. Згідно одному з постулатів Нільса Бора електрони рухаються по стаціонарних орбітах, а енергія випромінюється тільки в тому випадку, коли здійснюється перехід електрона з однієї орбіти на іншу. Також він об’єднав створену Резерфордом модель з планковской ідеєю квантів. Таким чином, Бор заклав фундамент квантової теорії будови атомів.

Повернувшись додому, Нільс продовжує викладати в університеті. У 1913 році він публікує статтю під назвою «Про будову атомів і молекул». Через рік отримує запрошення на читання лекцій з математичної фізики в Манчестерському університеті.

У 1916 році очолює в Копенгагенському університеті кафедру теоретичної фізики. За сприяння вченого було відкрито Інститут теоретичної фізики, а в 1917 році його приймають у датське королівське товариство.

У 1922 році вчений стає лауреатом Нобелівської премії «за заслуги у вивченні будови атома». Через 5 років Бор сформулював найважливіший принцип квантової механіки — це принцип додатковості.

У 1930 році Бог переорієнтується в сфері своїх досліджень. Тепер він зайнявся ядерною фізикою. У 1936 році вчений описує процеси протікання ядерних реакцій. Датське королівське товариство в 1939 році обрало його своїм президентом.

Як тільки в Німеччині до влади прийшли нацисти, Бор почав допомагати німецьким вченим, які перебралися в Копенгаген. Він виступав проти нацизму. Вчений Нільс Бор називав його захворюванням, від якого треба якнайшвидше позбутися. Навіть коли йому запропонували брати участь в атомному проекті у співпраці з нацистами за величезні гроші, той навідріз відмовився. Бор переїхав до США, де він почав роботу над створенням атомної бомби. Але в 1944 році вчений зрозумів настільки це небезпечний винахід і почав виступати з закликами заборонити атомну зброю і встановити над нею міжнародний контроль.

Помер Нільс Бор 18 листопада 1962 від серцевого нападу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *