Олег Ольжич біографія скорочено

олег ольжич біографія скорочено Письменники

Олег Ольжич біографія скорочено розповість про життя і творчість українського поета. Олег Ольжич належав до покоління другої еміграційної хвилі

Олег Ольжич біографія коротко

Олега Ольжича називають лицарем духу.

Народився Олег Олександрович Кандиба 21 липня (8 липня ст. ст.) 1907 року у Житомирі в родині поета Олександра Олеся. Середню освіту почав здобувати у Пущі-Водиці під Києвом, але закінчити середнє навчання довелося лише в Празі. Наприкінці 1922 він разом із матір’ю виїздить з України у Берлін, де 3 січня 1923 року нарешті зустрівся з батьком, який у лютому 1919 був змушений поспіхом емігрувати до Австрії.

Закінчив Карлів Університет філософський факультет у 1929р. Став відомим вченим-археологом, брав участь у кількох археологічних розкопках на Балканах. Був запрошений читати лекції з археології у Гарвардський університет (США), де 1938р. заснував Український науковий інститут. Але йому судилася інша доля.

Олег Ольжич біографіяПісля заснування 1929р. ОУН (організації українських націоналістів) він обирає шлях професійного революціонера, очолює в Центральному проводі культурний сектор, а згодом стає заступником голови проводу ОУН.

В кін. 1930-х рр. редагував часопис «Самостійна думка», перетворивши його на орган ПУН. У 1938–1939 брав активну участь у діяльності короткочасного державного утворення — Карпатської України — в її збройній боротьбі проти угорських окупантів. Був заарештований солдатами угорської армії і провів три дні у Тячівський в’язниці. Після листа угорських вчених на захист вченого уряд Угорщини розпорядився випустити Олега Кандибу та Уласа Самчука. Протягом 1939–1941 очолював Революційний Трибунал ОУН, член Проводу Українських Націоналістів.

На початку радянсько-німецької війни 1941–1945 переїхав до Києва разом з Буковинським куренем, узяв участь у формуванні місцевої адміністрації та поліції. В 1941–1942 О. Кандиба жив у Києві, налагоджував підпільну мережу ОУН в Україні. В жовтні 1941 О. Кандиба став одним з організаторів політично-громадського центру — Української Національної Ради у Києві.

З початком гітлерівських репресій проти українських націоналістів Кандиба переїздить до Львова. У травні 1942 Почаївська конференція ОУН обрала Олега Кандибу заступником голови ПУН та головою Проводу на українських землях. У січні 1944 після арешту Андрія Мельника перебрав посаду Голови ПУН ОУН.

2 серпня 1943 року у віддаленому селі Яблінка-Вижня біля Турки на Бойківщині одружився з дочкою літературознавця Л. Білецького Катериною (Калиною), та їх шлюб був недовгим. Вже після його смерті народився син Олег.

25 травня 1944 заарештований гестапо у Львові. Був ув’язнений у Целенбау — окремому блоці для особливо важливих в’язнів на території концентраційного табору Заксенгаузен. Загинув під час чергового допиту в ніч з 9 на 10 червня 1944, закатований гестапівською трійкою (Вольф, Вірзінг, Шульц).

О.Ольжич – автор двох прижитєєвих збірок: “Рінь” (1935 – це була його перша збірка) та “Вежі” (1940). Третя, посмертна, збірка “Підзамчя” вийшла в 1946 р. Писав цікаву прозу і пристрасну публіцистику. Всією творчістю утверджував у читачів героїчний світогляд, героїчний чин, який тільки, навіть ціною власного життя, може привести до свободи.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Максим

  Це дуже гарно почитати
  Ну все я пішов їсти бутерброди з чорним хлібом,з салом і кислим огірком

  Відповіcти
  1. Саша

   Дуже інтересно

   Відповіcти
  2. .

   дуже цікаво,його біографія такая трагічна,а тобі начхати?
   В слідуючий раз запий свій бутербродик молочком

   Відповіcти
 2. сергій

  уважуха

  Відповіcти
 3. Дрозд

  Я люблю жувати гуму та здирати шкіру бздяка

  Відповіcти
 4. Ґжешек

  Один з найвеличніших наших поетів і політиків. На жаль, дуже мало прожив, загинув на злеті, як і нині багато героїв, на кшталт Гліба Бабича.
  Сучасні застянці цього не зрозуміють, для них ікона- пуйло, а найвеличніша поезія- блатняк.

  Відповіcти