Олександр Грін біографія

Олександр Грін коротка біографія українською мовою російського письменника і прозаїка викладена в цій статті.

Олександр Грін біографія скорочено

Олександр Степанович Гриневський народився 11 серпня 1880 в невеликому містечку Слободському Вятської губернії.

Початкову освіту отримав вдома, потім продовжив навчання в реальному училищі. Однак, незабаром був виключений за сатиричні вірші, що висміювали педагогів. Згодом, Олександр вступив до міського чотирирічного училища, яке закінчив у 1896 році.

Подався до Одеси, мріючи стати моряком та втамувати спрагу пригод. Був матросом, рибалкою, кухарем, вантажником, землекопом, лісорубом, плотарем на Уралі і золотошукачем. Згодом, хлопець зрозумів, що кар’єра моряка не для нього.

У 1902 добровольцем пішов до царської армії. Муштра і жорстокість були не для нього, тому він намагався втекти. Після дезертирства став спілкуватися з есерами, які потім допомогли організувати другий втечу. Однак революційна пропаганда, яку вів Грін, привела його до в’язниці. 1903 — 1905 роки він провів у в’язниці суворого режиму. У наступному ж році знову був засуджений і відправлений на заслання. Але на цей раз Гріну вдалося втекти до Петербурга під чужим імям. Приблизно в цей час починає писати перші оповідання.

У 1906 році вийшла перша розповідь «Заслуга рядового Пантелеева» під псевдонімом «А.С.Г», завдяки чому йому вдалося уникнути нового арешту. Але багато його творів того часу вилучали. dovidka.biz.ua

У 1907 році під оповіданням «Випадок», уміщеним у петербурзькій газеті «Товарищ», уперше з’явився підпис «А. С. Грін».

Перша збірка Гріна під назвою «Шапка-невидимка» вийшла в світ у 1908 році. У 1910 році його знову заарештували (цього разу як нелегала) і відправили відбувати заслання протягом двох років у Архангельській губернії.

З початком громадянської війни письменника покликали до армії. Вирушаючи на службу, з мріями і надією на краще майбутнє, він повернувся важко хворим, без житла і засобів до існування. У відчаї О. Грін звернувся до М. Горького, який домовився про лікарню, дістав рідкісні на той час продукти і ліки, допоміг отримати кімнату в Будинку мистецтв і академічний пайок.

Почав багато писати, вдруге одружився. У 1924 році Грін з родиною переїхав до Феодосії. Оселившись восени 1930 року в Старому Криму, родина опинилась у дуже скрутному матеріальному становищі.

Померти письменникові судилося у бідності та забутті. 8 липня 1932 року помер від раку легень..

Коментарі:
  1. 1 год ago
    • 1 год ago
  2. 4 месяца ago
  3. 4 месяца ago
  4. 3 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *