Опис картини Айвазовського «Радуга»

У 1873 році Айвазовський створив видатну картину Радуга. Яка зараз знаходиться в Третьяковській галереї міста Москва.

Опис картини Айвазовського «Радуга» (Веселка)

У центрі полотна — корабель, що зазнав катастрофи біля скель. На шлюпці моряки, які намагаючись врятуватися. Сильним вітром бризками води розмивається силует потерпівшого крах корабля і берегової лінії. Суворе грозове небо практично з’єдналося зі стихією океану.

Яскраві колірні рішення, якими раніше так захоплювався майстер, в цій картині вже змінилися відтінками спокійнішими, стриманими, добре відпрацьованими. Колоритність роботи відрізняється особливою вишуканістю відтінків і переходів. А сонячне світло, яке зверху ніби пронизує весь штормовий хаос, створює живу веселку, світлу, чарівну і ніжну. Вона віщує диво — порятунок. Панічний стан моряків на шлюпці, переходить в радісне пожвавлення. Одна людина з вдячністю піднімає руки до Бога.

Вся картина написана найтоншими відтінками блакитних, зелених, рожевих і лілових барв. Цими ж тонами, трохи посиленими в кольорі, передана і сама веселка. Вона мерехтить ледь вловимим міражем. Від цього веселка придбала ту прозорість, м’якість і чистоту кольору, яка нас завжди захоплює і чарує в природі. Картина «Радуга» була новою, вищою сходинкою у творчості Айвазовського.

Можна відзначити, що чуттєве сприйняття картини загалом позитивне, життєрадісне. Айвазовський зобразив перемогу моряків в смертної сутичці з природною стихією. А веселку він використовує як світлий символ спасіння, ніби останній промінчик надії. Можна її розглядати і в якості біблійного символу спасіння всього людства. Незважаючи на очевидну романтичну спрямованість, «Веселка» вже набагато ближче до реалізму.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *