Опис картини «Чорне море» Айвазовського

«Чорне море» — картина Івана Айвазовського, написана в 1881 році. Інша назва картини — «На Чорному морі починає розігруватися буря». На цій картині написано що штормить Чорне море . Вдалині ледь проглядається корабель. Картині притаманні тільки темні фарби.

Опис картини «Чорне море» Айвазовського

Композиція гармонійна розділена на дві рівні частини, де верхня половина полотна є небом, а нижня — безпосередньо морем.

Ми бачимо море в похмурий, пасмурний день. Перед нами — суворе, розбурхане, безмежне море і небо над ним, таке ж нескінченне.
Посилюється вітер, хвилі стають більше, і на гребенях вже з’являються «баранці» піни.

Народжуючись десь на горизонті, великі вали хвиль немов рухаються на нас, створюючи особливий, урочистий вид полотна. Художник захоплюється міццю морської стихії. Тільки крихітний силует рибальського човна далеко на горизонті нагадує нам про присутність у цій стихії людини.

Полотно написано у строгій, стриманій колористичній гамі — тут переважають зеленувато-сірі і свинцево-сірі відтінки. У центрі полотна колір згущується до чорноти і нагадує про бездонні глибини. Це надає картині ще більш піднесене звучання.

Картина надає надзвичайно сильний емоційний вплив. Вона — свідчення того, що Айвазовський розумів і відчував не тільки зовнішню красу моря, але вловлював строгий ритм його дихання і захоплювався потенційної міццю.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *