Основна мета москвофілів

Якою була основна мета москвофілів Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Яка основна мета москвофілів? 

Основну мету москвофілів можна сформулювати виходячи з їх основних ідей, таких як:

  • Існування етнічної однорідності галицьких русинів, росіян та українців
  • Українці – це не існуюча окремо нація. Вони є частиною єдиного великоруського народу, який розмовляє єдиною мовою та проживає на території від Карпат до Камчатки, від Тиси до Амуру
  • Закликання до об’єднання всіх представників слов’янських народів під егідою російського самодержавства

Тобто основною метою москвофілів було приєднання до Москви. Вони також активно боролися з пияцтвом та створювали так звані братства тверезості. Їх активно підтримував російський царизм до якого москвофіли так активно прагнули приєднатися. Завдяки матеріальній підтримці з боку царської Росії, вони створили досить потужну видавничу базу, яка вдало пропагувала їх ідеї.

Хто такі москвофіли? 

Москвофіли – це мовний, літературний та суспільно-політичний рух, який виник серед української частини населення Галичини, Буковини та Закарпаття в період 1819-1930 років. Вони відстоювали питання національно-культурної та державно-політичної єдності з російським народом та самою Росією.

Організаційно москвофільство оформилося в 60-ті роки ХІХ століття коли виникла загроза ополячення населення. Найбільш видатними представниками руху були Д. Зубрицький, М. Качкоєський, І. Наумович, К. Богатирець, А. Добрянський та І. Раковський.

Політично рух оформився з утворенням організації «Руська Рада».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались про основну мету москвофілів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *