Перший пароплав

Хто і як створив перший пароплав? Де випробували перший пароплав?

Перший пароплав

Перший пароплав, який можна було використовувати в судноплавстві винайшов ірландський інженер-механік Роберт Фултон, геніальний самоучка, виходець із сім’ї бідних селян. Випробування першого пароплава Фултон проводив в 1803 році на річці Сена в Парижі. Можна було сказати, що експеримент вдався, судно протрималося на плаву 1,5 години, швидкість, яку розвивав пароплав, досягала 5 км / год.

Наступним був колісний пароплав «Клермонт», який Фултон побудував в 1807 році. На ньому він встановив паровий двигун Уатта. Пароплав був 43 метри завдовжки, потужність двигуна сягала 20 кінських сил, вантажопідйомність становила 15 тонн. Перший свій рейс «Клермонт» зробив в 1807 році по Гудзону. Весь шлях, протяжність якого 150 миль (270 км), від Нью-Йорка до Олбані, при зустрічному вітрі і проти течії, судно пройшло за 32 години.

Будівництво пароплавів, після цього, почалося і в інших країнах. Слідом робляться спроби технічного вдосконалення всіх видів морського транспорту. Так на трансатлантичній лінії в 1819 році, між Америкою і Європою, свій шлях почав пароплав «Саванна». Він віз бавовну в Англію. В дорозі «Саванна» знаходився 26 днів. У 1819 році цей пароплав побував і в Петербурзькому порту.

У 1825 році шлях від Лондона до Калькутти за 113 днів дістався англійський пароплав «Ентерпрайз». Судно «Кюрасо» з Голландії пройшло відстань від Голландії до Вест-Індії за 32 дня. Але в 40-х роках XIX століття морське суднобудування розвивалося досить повільно. Не було можливості відразу усунути недоліки в конструкції, які виявлялися в процесі експлуатації, і це гальмувало будівництво пароплавів. Стимулом для швидкого розвитку морського суднобудування стали докорінні зміни конструкцій пароплавів і двигунів.

Важливу роль зіграло і застосування нових будівельних матеріалів для створення судів. Перехід до будівництва корпусів з заліза і сталі мав величезне значення в суднобудуванні. Перший в історії пароплав з гребньовим гвинтом винайшов і побудував в 1838 році англійський інженер-винахідник Сміт. Своє дітище він назвав «Архімед». Подальші удосконалення гвинтових пароплавів привели до того, що до кінця 40-х років гребневий гвинт швидко почав витісняти гребні колеса. Поява перших пароплавів, на яких стало можливо здійснювати регулярні океанські рейси, слід віднести до початку тридцятих років XIX століття.

А в кінці 30-х років пароплави стали регулярно ходити плавати з Європи в Америку і назад. Трохи пізніше на пароплаві можна було потрапити і на інші континенти. Вперше кругосвітню подорож на пароплаві було зроблено в 1842 році. Як і залізні дороги, пароплави здатні були забезпечити швидкість пересування і регулярність, а також знизити вартість перевезення вантажів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *