Повідомлення про спартанців

Кожен з нас чув фразу «спартанське виховання», але мало хто замислювався над тим, яке ж воно насправді. Інформація про спартанців розповість Вам про те, як виховували дітей в стародавній Спарті. Розповідь про спартанців Ви можете доповнити цікавими фактами.

Повідомлення про спартанців

Правила виховання дітей в стародавній Спарті:

1. Не можна сповивати дитини. З найперших днів життя немовляти, його не кутали, а згодом відучували від страху темряви і самотності.

2. З малих років потрібно формувати правильну поставу — вранці займайтеся фізкультурою, плаванням. Спартанці розвивали в дитині майбутнього захисника.

3.В 7 років хлопчиків з родини забирали і поміщали в виховні установи, де їх вихованням займалися воїни, з яких діти брали приклад.

4. Загартовуйте з малих років малюка. Три помічника дитини — повітря, сонце, вода.

5. Виховання дітей — справа всієї громади.

6. Дитину вчили танцювати зі зброєю, щоб розвинути почуття рухів і швидкості.

7. Виховуючи дитину, не забувайте самі постійно займатися самоосвітою. Варто відзначити, що в Спарті процес навчання закінчувався в 30 років.

Як виховували хлопчиків в Спарті?

Здорові хлопчики, які досягли 6 років, переводилися з дому батьків в громадські виховні будинки. Виховання було військове, з суворою дисципліною. Мета виховання — підготовка хлопчиків до служби в армії, розвинути фізичну силу, а також міцне здоров’я. Основні заняття в виховних будинках — боротьба, біг, стрибки, метання списа, кидання диска, військові маневри і мистецтво володіти зброєю.

Коли хлопчаки достігали 18 років, їх випускали з навчальних закладів, дозволяючи носити довге волосся і не голити бороду. Він міг брати участь у військових походах і битвах.

Як виховували дівчат в Спарті?

В цілому виховання дівчат було схожим на виховання юнаків. Тільки навчальні заклади та місця відточування майстерності були розділені. Дівчата переважно займалися гімнастикою. Спартанці виховували в дівчатах бездоганну моральність. З дитинства, звикнувши відчувати себе повноцінними і рівними чоловікам громадянками, вони брали активну участь в суспільно-державних справах, також жінки розділяли політичні звичаї чоловіків і їх патріотизм, симпатизували їх способу життя, а натомість користувалися повагою з боку чоловіків. Паралельно з цим спартанки були відмінними господарками і вірними дружинами.

Сподіваємося, викладена розповідь про спартанське виховання допомогла Вам. А своє повідомлення про спартанців Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *