Повідомлення про Велику китайську стіну

Історія

Повідомлення про Велику китайську стіну на українській мові Ви можете використати для підготовки до уроку. Ви дізнаєтеся хто і для чого наказав побудувати Велику китайську стіну і можете доповнити дану інформацію цікавими фактами про Китайську стіну.

Розповідь про Велику китайську стіну

Велика Китайська Стіна або “Довга стіна” (так її називають самі китайці) простягається більше ніж на 8 тисяч км в північній частині сучасного Китаю. Що це за стіна, хто і для чого наказав побудувати Велику китайську стіну?

У 2-му столітті до н.е. на території Китаю було кілька невеликих царств, і вони постійно воювали між собою. У той час було мало їжі, мало ресурсів, а жити і будувати потрібно було постійно. Тому місцеві правителі поглядали на сусідні держави, чекали, коли у них почнуться якісь проблеми, і нападали на них, користуючись слабкістю противника. І так було постійно. Той час в китайській історії так і називається – Період Воюючих царств.

Так як воювали між собою маленькі царства постійно, то були вони весь час слабкі. Не встигнуть відпочити від однієї війни, як уже треба збиратися на іншу. Цим користувалися кочові племена – гуни, які жили на півночі від Китаю. Дому постійного у них не було, все своє життя вони проводили верхи на коні, робили набіги на своїх сусідів, тим і жили. Здійснювали гуни набіги і на Воюючі царства, ще більше спустошуючи і послаблюючи їх. Це набридло терпіти китайцям, і стали будувати вони стіни на своїх північних кордонах, щоб ворог не міг їх більше потривожити. Кожен побудував свій невеликий шматочок, але користі це не приносило ніякої. Адже ворог міг легко об’їхати такий шматок стіни і напасти туди, куди і хотів. Тим більше, що стіни тоді будували з землі, просто насипаючи вали. Або засипали землю, перемішану з черепашками і каменями, між двох дерев’яних щитів, ущільнювали її, прибирали щити, і залишався щільний земляний вал. Будувалася така стіна досить швидко, але користі від неї мало, і дощами вона дуже швидко розмивали. Таку стіну в народі прозвали “Земляним драконом”.

І ось з’явився Цинь Шихуан, перший китайський імператор, утворилася династія Цинь. Цинь Шихуан об’єднав всі воюючі царства в одну країну і наказав відтепер жити дружно. А щоб захиститися від кочівників з півночі, придумав побудувати захисну стіну по всій довжині північного кордону.

Почалося будівництво. Всі шматки стін, які були побудовані раніше, відновили і з’єднали між собою новими ділянками. Де була земля, будували земляні вали, де була глина, викладали стіну з висушеної цегли, а де були гори, там стіну складали з каменю. Розчином, що з’єднував між собою камені і цеглу, була звичайна клейка рисова каша, яку китайці їли кожен день.

В середньому висота стін була близько 5-7 метрів, ширина така, щоб по верхівці стіни могли одночасно проїхати чотири вершники. Вежі будували прямокутні, одну від одної на відстані польоту стріли (близько 200 м). Ці вежі були сигнальними. Якщо сторожовий бачив, що наближався ворог, то він негайно розпалював вогнище. Дим від багаття було видно здалеку, тоді найближчий загін виїжджав на підмогу.

Працівників на будівництві постійно не вистачало, вони вмирали від епідемій хвороб і виснаження. Доводилося силою привозити в’язнів з тюрем і селян із сіл. Народ обурений тим, що доводиться жити і працювати не вдома, підняв повстання і скинув імператора з трону.

Про стіну забули.

За часів династії Хань (3 століття н.е.) стіну подовжили на захід. Також побудували ще сторожові вежі вглиб країни, щоб захищати від набігів кочівників маршруту Великого шовкового шляху, по якому йшли багаті каравани з товарами.
Але стіна з часом все одно руйнувалася: через погоду, через набіги, через те, що селяни з довколишніх сіл розтягували камені і цеглу для своїх потреб.

Ділянки стіни, які є і сьогодні, відновлені і побудовані, в основному, за часів династії Мін (14-17 століття н.е.). Тоді в основному використовували камені і цеглу, які зробили стіну досить міцною, тому вона і непогано збереглася.
Проте, ділянки стіни біля столиці Китаю міста Пекіна, на які зараз приїжджають туристи, відновлені найкраще і підтримуються у відмінному стані.

Легенди і міфи про Велику китайську стіну

З історією Великої Китайської Стіною пов’язано кілька легенд і міфів. Наприклад, довгий час вважалося, що Стіну можна побачити навіть із Місяця. Це не так, Стіну не видно ні з поверхні Місяця, ні з космічної станції на орбіті Землі. А ось з літака її розгледіти можна. Але, звичайно, для цього потрібно пролітати над Стіною.

Існує міф про те, що всіх працівників, хто помирав на будівництві Стіни, ховали тут же, в самій стіні: тіла замуровували замість цегли, а кістки перемелювали на борошно для з’єднання каміння між собою. Цей міф теж вигадка – археологи не знайшли жодного скелета всередині стіни.

До слова сказати, Стіна так і не виконала свого прямого призначення. Все-таки, її легко можна було пройти, дуже часто просто підкуповуючи сторожу на вежах, яка відкривала ворота військам противника і пропускала їх далі. Але Стіна допомагала стримувати кочівників, які вже поверталися з Китаю до себе назад в степи з награбованим добром. У цьому випадку їм було складніше подолати Стіну, а лучники і інші воїни могли зупинити противника.

У будь-якому випадку, Велика Китайська Стіна є головним символом Китаю, і вважається, що якщо китаєць за своє життя жодного разу не піднявся на Китайську Стіну, то він – не справжній китаєць.

Сподіваємося, викладена інформація про Велику китайську стіну допомогла Вам. А власні варіанти повідомлень Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Юля

    Класно і інтирпсно

    Відповіcти