Річард Ніксон внутрішня і зовнішня політика

Історія

Річард Ніксон внутрішня і зовнішня політика

Річард Ніксон: внутрішня політика

37 президент США прийшов до влади, коли країна була «розпалилася» процвітанням економіки, що стало причиною сильної інфляції. Залишаючись помірним консерватором, Ніксон провів ряд реформ, які допомогли зняти гарячкові процеси.

Так, наприклад, під його керівництвом було здійснено монетизацію. Ще Ніксон різко скоротив соціальні блага, ввів контроль над розміром заробітної плати, відчутно централізував виконавчу владу в країні. Все це практично зупинило інфляцію, але до кінця другого терміну президентства товари в країні знову стали дорожчати. Звичайно ж, такі жорсткі дії викликали в суспільстві протестні настрої. Чого варте хоча б скорочення субсидій фермерам …. Можливо, саме цим пояснюється замах на Річарда Ніксона, який готувався в 1974 році якимось Семюелем Биком.

Бик працював продавцем і “прогорів”. Неприємності списував на владу, і одного разу вирішив помститися. Він планував викрасти літак, щоб врізатися на ньому в Білий Дім, погубивши себе і всю американську верхівку – в тому числі і президента, якого, як потім з’ясувалося, невдаха продавець мріяв вбити кілька років. На щастя, злочинець був вчасно зупинений і, крім себе самого, не встиг заподіяти шкоди нікому.

Річард Ніксон: зовнішня політика

Що стосується зовнішньої політики, то в ній Ніксон керувався, насамперед, однією зі своїх передвиборних обіцянок, яка зводилася до виведення американських війск з В’єтнаму та укладення «почесного миру». Для реалізації обіцяного президентом навіть була прийнята доктрина, яка увійшла в історію, як «доктрина Ніксона». Відповідно до неї, США усувалися від прямої участі в боротьбі з комуністичними режимами в Азії. При цьому країна не знімала з себе функцій світового вершителя доль, але оголошувала, що посилати своїх солдатів на фронти більше не буде. А буде здійснювати підтримку іншими способами. Союзникам рекомендувалася надалі більше розраховувати на власні сили.

Проте, при Ніксоні все ж були введені війська в ще одну країну. Нею в 1970-му році стала Камбоджа. Що стосується відносин з Радянським Союзом, то вони в цей період потеплішали. Президент Річард Ніксон відвідував СРСР сам і приймав у себе Леоніда Брежнєва, з яким у них відбувалися практично дружні бесіди.

Оцініть статтю
Додати коментар