Розповідь про флейту

Музичний інструмент флейта займає особливе місце в світі музики. Повідомлення про флейту розповість Вам більш детально про цей інструмент. Розповідь про флейту можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь про флейту

Флейта — це дерев’яний духовий музичний інструмент. Звуки, які виходять із неї, утворюються завдяки розсічення об грань потоку повітря, замість застосування язичка.

Походження та історія флейти

Відповідно до грецької міфології син Гефеста — Ардал був винахідником флейти. Вчені припускають, що найдавнішою формою флейти був свисток. З нього поступово прорізували отвори для пальців, перетворюючи тим самим звичайний свисток в флейту.

Флейта, в сучасному її варіанті, існувала більше 5000 років тому в Єгипті. До сих пір  на Близькому Сході вона залишається основним інструментом. У Китаї її знали ще 3000 років тому, в Японії та Індії понад 2000 років тому.

В кінці XVII століття флейта була «модернізована» майстрами з Франції — вони додали до 6-ти пальцевих отворів спеціальні клапани для виконання хроматичного повного звукоряду. Уже в XVIII столітті інструмент зайняв своє місце в інструментальних ансамблях і симфонічному оркестрі.

Звук флейти

Звучання флейти подібний помаху чарівної палички. Найкрасивіші звуки виходять з середнього регістра.

Варто зробити акцент на деяких особливостях звучання інструменту:

1. Звуки з нижнього регістра трохи глухуваті, але в той же час м’які, серцеві та проникливі

2. Особливість акустики у флейти в тому, що під час гри на «піано» висота звучання знижується, а під час гри на «форте» — звук підвищується.

3. Можна змінювати характер висоти звуків. Досить регулювати на видиху силу повітряного струменя. Звичайно, вдаючись до допомоги механізму клапанів, закриваючи відповідні отвори на флейті.

4. Діапазон флейти охоплює відстань від ноти «До» першої октави до «До» четвертої октави.

Різновиди флейти

На сьогоднішній день існують кілька видів флейти, а саме:

  • поперечна
  • Флейта-пікколо
  • альтова флейта
  • басова флейта
  • d’Amour,
  • контрабасова
  • Октобасовая
  • Гіпербасовая

Цікаві факти про флейту

1. У стародавньому Китаї флейти виготовляли з кістки журавля. Примітно, що вона видавала не лише конкретні, окремі ноти, але мелодії.

2. Наймініатюрніша флейта в світі — це флейта пікколо. Її розмір 50мм в довжину і 55мм в ширину. Була придумана пастухами і вирізається з очерету.

3. Найдорожча флейта згідно журналу Форбс — це флейта фірми «Powell», виготовлена ​​з чистої платини напередодні ІІ світової війни в 1939 році.

4. Середня вага цього музичного інструменту становить 600 грам.

Сподіваємося, викладена інформація про флейту допомогла Вам. А свою розповідь про флейту Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Музика

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *