Розповідь про тварин степу

Розповідь «Степові тварини » містить інформацію які тварини мешкають в степу. Повідомлення про тварин степу Ви модете доповнити цікавими фактами.

Розповідь про тварин степу

Степ — це великий, рівниний простір з пагорбами, які покриті трав’янистою рослинністю. Тільки біля водойм можна побачити чагарники або невеликі дерева.

Величезні степові простори, на жаль, не мають різноманітної фауни.

У степовій зоні мешкає 90 видів ссавців, птахів і купа комах. Дійсно, в умовах степу, а саме — мізерної рослинності, посушлівого клімату, нечисленних водойм, холодних зим і величезної території дуже складно ховатися від ворогів і добувати собі їжу. Тому тварини, що мешкають тут сильні і витривалі, а також можуть довго обходитися без води і їжі.

В степах проживають кулани, сайгаки і джейрани, які боячись вовків, збираються у великі стада. Так їм легше дати відсіч хижакам. Швидкість під час бігу вони розвивають до 150 км на годину.

У підземних норах живуть ховрахи, борсуки, бабаки, хом’яки, тушканчики і лисиці. Там вони рятуються влітку від нестерпної спеки, а взимку від холоду. У норах вони зберігають їжу і вирощують дитинчат. Ці мешканці навчилися тривалий час обходитися без води, вживаючи соковиту рослинність.

А ось горностаї, тхори і вовки нори не риють. Войовничість дозволяє їм займати чужі оселі, виганяючи з них законних власників.

Серед всеїдних тварин в степах велика кількість птахів, рептилій і їжаків. Вони харчуються ягодами і комахами

Окреме місце належить плазунам. Найбільш часто в степу зустрічається полоз і степова гадюка.

Повітряний простір степів підкорюють степові орли, курганники, канюки, соколи і боривітри, чайки і жайворонки. У таких нечисленних водоймах і біля них мешкають чаплі, а також куріпки.

В Україні найбільшою і найпопулярнішою є степова заповідна зона «Асканія-Нова». Багато тварин і рослинності на її території знаходяться на межі вимирання або занесені в Червону Книгу. Крім цього, заповідник входить в число 7 природних чудес світу.

Більш різноманітний тваринний світ в степах Америки. Тут на просторах можна зустріти муравїда, броненосців, ягуарів, страусів.

Сподіваємося, викладена інформація про тварин степу допомогла Вам. А свою розповідь про тварину степу Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *