Цікаві факти про Кривий Ріг – ТОП 10

кривий ріг цікаві факти Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про місто Кривий Ріг коротко розкажуть багато нового з історіїї міста, його легенд та про визначні місця.

Цікаві факти про Кривий Ріг

  1. Кривий Ріг є єдиним містом України, який може похвалитись підземним трамваєм – метротрамом. Загальна довжина його двох ліній складає 18 км.
  2. Вперше місто згадується в 1736 році, де його називають козацьким зимівником. А не так давно було знайдено залишки фундаменту старої церкви 1761 року, що ставить під сумнів офіційну дату його заснування.
  3. Офіційно вважається, що Кривий Ріг заснували козаки в 1775 році як поштову станцію при тракту із Кременчука на Херсон. Ще в 1859 році він носив статус великого села з кількістю мешканців в 3644 особи. А ось статус міста воно отримало уже після більшовицької революції.
  4. Під час Другої світової війни місто було здане без жодного бою. Але більшовики встигли перед окупацією німців вивезти з Кривого Рогу все обладнання та працівників на територію Росії.
  5. Перша вулиця, котра з’явилась в місті і яка досі є окрасою Кривого Рогу – проспект Поштовий.
  6. В 1866 році археологом і краєзнавцем Олександром Полем біля міста було відкрито багаті поклади залізної руди. А вже в 1881 році за його сприяння відкрили акціонерне товариство «Залізні руди Кривого Рогу».
  7. В міста народилась і проживає найсильніша дівчинка планети, що двічі підтверджено Книгою Рекордів Гіннеса – Варвара Акулова.
  8. У Кривому Розі є декілька міст-побратимів. Серед них грузинське містечко Руставі, місто Жодіно в Білорусі і міський округ в китайській провінції Ханьдань. До 2014 року в цьому списку було ще місто Нижній Тагіл, але після анексії Криму та російської агресії в Луганській і Донецькій областях, Кривбас відмовився від побратимства.

розповідь про кривий ріг

9. Кривий Ріг є одним із найдовших міст у всьому світі: його протяжність становить 126 кілометрів. Це найдовше місто світу та найвужче з усіх існуючих на планеті.

10. Через активний видобуток залізної руди в місті, все в його окрузі набуває рудого та червоного кольору. Через подібні явища Кривий Ріг називають Марсом на Землі.

У Кривому Розі народився Володимир Зеленський, співачка Ольга Горбачова.

Відомий гуморист Павло Глазовий навчався у Криворізькому педагогічному інституті.

Український актор Гарік Бірча своє дитинство провів у Кривому Розі.

Оцініть статтю
Додати коментар