Що таке акомодація ока?

Що таке акомодація, її  види та значення ви можете дізнаєтися в даній статті.

Акомодація ока

Вірне сприйняття різновіддалених предметів можливе лише за умови проектування їх зображення оптичною системою ока безпосередньо на сітківку. Ця здатність досягається зміною кривизни кришталика відповідно його заломлюючої сили і називається акомодацією ока.

Акомодація — це здатність ока до ясного бачення віддалених на різну відстань предметів, тобто бачити добре й удалину, і поблизу.

При переведенні погляду з далеко розташованих від ока предметів на близько розташовані війковий м’яз скорочується і кришталик, завдяки еластичності, стає опуклішим. При цьому збільшується його заломлююча сила і зображення фокусується безпосередньо на сітківці. При віддаленні предмета від ока напруження м’яза зменшується. Війкове тіло натягується і капсула кришталика стискує його. Від цього заломлююча сила зменшується.

Механізми акомодації: у момент перекладу погляду з далеких предметів на ближні відбувається скорочення цилиарной м’яза, внаслідок чого зменшується її діаметр, розслаблюються циннови зв’язки, і кришталик стає більше опуклим, що збільшуються його заломлюючі здатності.

Око людини налаштоване на сприйняття далеко розташованих предметів.

Скорочення війкового м’яза починається тоді, коли предмет наближається на відстань 65 см, а максимальна буває при його розміщенні на відстані 7-14 см від ока.

Найменша відстань від ока, з якої зображення ще сприймається чітко, для дітей і підлітків у нормі становить 7-10 см. З віком кришталик втрачає свою еластичність і акомодаційна здатність ока зменшується.

Регуляція акомодаційних реакцій відбувається рефлекторно.

У людини різке зниження акомодаційної здатності настає після 40 років. На близькій відстані вона перестає чітко розрізняти предмети — це стареча далекозорість.

Стареча далекозорість, або пресбіопія, обумовлена відсуванням найближчої точки ясного бачення внаслідок втрати кришталиком еластичності і відповідного зменшення його заломлюючої сили при найбільшому посиленні акомодації. У 10 -річному віці найближча точка ясного бачення знаходиться на відстані менше 7 см від ока, в 20 років — 8,3 см, в 30 років — 11 см, а до 60-70 років наближається до 80-100 см.

Автор: Alina У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *