Традиції Великобританії

великобританія цікаві факти Цікаві традиції

Великобританія країна традицій. Великобританія уособлює сучасну цивілізацію і багатовікову історію. Історичні області королівства дуже відрізняються, а це: Шотландія, Англія, Уельс і Північна Ірландія.

Звичаї і традиції Великобританії

Британці так горді тим, що істотно відрізняються від інших націй світу. Вони до сих пір суворо дотримуються таких звичаїв як гра в крикет або лівосторонній рух. Британці досі, на відміну від решти Європи, вимірюють вiдстань не кілометрами, а милями. У своїх традиціях британці не завжди дотримуються логіки. У сільських пабах місцеві жителі часто грають в дартс, а іноді в шашки або шахи.

Британці є холоднокровний народ. Схвалення вони висловлюють словом “непогано”, що може виглядати трохи манірно і бундючно. Вони не привчені показувати свої почуття, але все ж це товариські люди, що володіють хорошим почуттям гумору і любов’ю.

Місцеві жителі мають дивну звичку жартувати над всім. Іноземці іноді просто спантеличені.

Англійські традиції проявляються в стриманості в судженнях як знак поваги до свого співрозмовника. Звідси у них є схильність уникати заперечення, використовуючи при цьому: “можливо”, “мені здається”, “я думаю” та ін.

До обіду британці переодягаються в будь-який інший одяг. Традиції Великобританії всі жителі намагаються дотримуватися.

До традицій і звичаїв британців відносять численні фестивалі. Найпопулярніший проходить в травні в Челсі. Найурочистіше і грандіозне свято країни – День народження Королеви.

Спорт теж відносять до традицій – “Гонка Човнів” проходить в кінці березня, футбол, тенісні змагання, яхтовий спорт.

Традиції і свята Великобританії

  • 1, 2 січня британці відзначають Новий рік.
  • 17 березня в Ірландії відзначають День Св. Патріка.
  • Перший день після Великодня – Світлий понеділок
  • На Страсному тижні – Велика п’ятниця
  • 25 і 26 грудня святкують Різдво

Також вихідними днями вважаються останній понеділок в травні або перший в червні; останній понеділок в серпні або перший понеділок у вересні і «Славне дванадцяте липня».

У святкові дні практично всі організації не працюють.

Незвичайні традиції Великобританії

До цікавих традицій Великобританії віднесли такі змагання, як уміння корчити обличчя, яке засноване на вмінні робити потворні гримаси; бігу з сиром, що котиться. На це змагання, яке проводиться в останній понеділок травня, з’їжджаються звідусіль. Сир по схилу пускають вниз, а учасники його наздоганяють.

Танці навколо травневого дерева. Танці навколо височенного стовпа, який заздалегідь прикрашають різнокольоровими стрічками і гірляндами; перламутрові король і королева. Це одна з благодійних культурних традицій робітничого класу Лондона.

Новорічні традиції Великобританії

В Англії. Як тільки лунає 12 ударів, то англійці біжать відкривати задні двері будинку (старий рік пішов) і відкривати вхідні парадні двері – щоб встиг увійти і порадувати на весь рік – Новий рік.

Шотландія. Новий рік тут називають – Хогмані. У цю ніч городяни котять вулицями палаючі бочки, спалюючи так старий рік і звільняючи місце для нового. Ще місцеві жителі дуже трепетно ​​ставляться до 1-го гостя на 1 січня. Зазвичай перший гість, вступивши в будинок, мовчки йде до каміна – серця будинку – і кидає туди вуглинку, і тільки потім вже звучать побажання і привітання. Першого гостя – пригощають обов’язково. Шотландці до нового року печуть торт – пісочний, круглий, рясно прикрашений цукерками, мигдалем і цукатами.

Уельс. За новорічний стіл місцеві фермери запрошують всіх тих, хто трудився і старанно працював при зборі врожаю.

Різдвяні традиції в Великобританії

На Різдво у Великобританії традицій намагаються дотримуватися. Всі вікна сільських будинків у Великобританії на Різдво висвітлені свічками. Незадовго до свята в багатьох селах жінки змагалися на кращу прикрасу Різдвяної свічки.

До традицій святкування Різдва в Великобританії відносять, і різдвяний обід, який включає традиційні страви такі, як смажений гусак (в Уельсі, Ірландії), фарширована індичка (у англійців) або ж плум-підданого.

Зберігається ще старовинний звичай прикрашати будинок до Різдва гілками вічної зелені – гостролистом, плющем і ін. За звичаєм тільки в це свято, в переддень Різдва, чоловіки мають право поцілувати дівчину, яка випадково зупинилася під прикрасою з цієї рослини.

Зараз до Різдва прикрашають солодощами і різнобарвними іграшками – ялинку, на верхівці її зазвичай встановлюють велику срібну зірку або різдвяну фею.

Кулінарні традиції Великобританії

Особливістю національної кухні є те, що природні особливості їжі тільки підкреслюються, а не змінюються до невпізнання. Присутній унікальний набір місцевих страв, наприклад, йоркширський пудинг і чай з запеченими вершками, який подають до ростбифу. Індичка з Норфолка, ніжне м’ясо молодого баранчика, смажені паштети, качки з Ейлсбері – страви для гурманів.

Музичні традиції Великобританії

Музична культура Великобританії сформувалася завдяки різним націям цієї країни. Великою популярністю став джаз, народна музика. Музичні традиції країни багатогранні і самобутні. Своїми музичними постановками класичний «Ковент-Гарден» славиться в усьому світі. В Англії проводять щороку оперний фестиваль, на який люблять приїжджати туристи з ближнього і далекого зарубіжжя. Традиції Великобританії відображаються в яскравих фестивалях. На фестивалях демонструються різні види мистецтва: драматичне, театральне, хорове мистецтво.

Весільні традиції в Великобританії

Британці шанують весільні звичаї і традиції. Хоч багато в чому наші та англійські весілля схожі – дівич-вечір, обручки і весільний торт.

На початку XVI аж до XIX століття всі заручини організовували тільки батьки дітей, поки ті ще були маленькими. Тому, коли діти ставали дорослими, їм не завжди був до душі обранець і через це закохані пари одружилися таємно або збігали, так як не могли отримати благословення батьків.

Тому з 1753 був прийнятий Акт про церемонію, який можна було отримати тільки в англіканській церкві.

Зараз все набагато простіше. wedding ceremony – це весільна церемонія, а після церемонії влаштовується вечерю – wedding reception. Що цікаво, церемонію репетирують за день до весілля – wedding rehearsal.

До речі саме з Англії до нас прийшла традиція на весілля надягати білу сукню. Розлучені або Вдови при повторному весілі вже не надягають біле плаття.

Королівські традиції Великобританії

Традиції королівського двору зазвичай вдягаються у форму проведених церемоній, виконуваних самою королевою і її сім’єю.

До традицій королівської сім’ї Великобританії – відкриття парламенту в листопаді або жовтні, нагородження, проведені 20 раз в рік, офіційні візити, прийоми в королівському саду (до речі, цей сад щорічно відвідують понад 30 тис. осіб) та інші церемонії.

Чайні традиції Великобританії

Чайним етикет в Великобританії, ні в якому разі не обмежується одним сортом чаю, зазвичай гостям пропонують до 10 сортів на вибір. Чайний столик розміщують біля каміна у вітальні. Традиції чаювання в Великобританії намагаються дотримуватися. Скатертина – синя або біла. Для проведення церемонії – чайник з чаєм, чайні пари, глечик з окропом, молочник з вершками або молоком, десертні тарілочки для закусок, вилка і ніж для гостей, чайні ложечки, підставка для сита і ситечко, щипці для цукру, цукорниця з кусковим цукром і вовняний чохол безпосередньо для чайника з чаєм. Весь посуд обов’язково з одного сервізу. За традиціями чаю постійно подають тости з корицею, солоне масло, хліб, свіжі помідори і огірки, яйця, бісквіти, мигдальне печиво, джеми, пампушки, булочки, торти і тістечка, а також сендвічі. Заварюють чай за певними правилами. Для цього потрібно взяти участь у чайній церемонії і побачити все особисто.

Традиції святкування Великодня в Великобританії

Великдень у Великобританії – це одне з найважливіших свят в році. На світанку, в пасхальну неділю, в церквах проводять концерти органної музики і служби.

У Великодній день місцеві жителі на вулицях роздають дітям цукерки та іграшки. На обід в цей день збирається вся родина. Стіл прикрашають шоколадними гніздами для яєць, зайцями з тіста і шоколадними яйцями. До чаю недільного ранку подають хрестові булочки. Близьким дарують шоколадні яйця з солодощами, які ховають всередині. Увечері в Великобританії проходить карнавал. Гуляння тривають до ранку на Великдень.

Сучасні традиції дуже яскраві, веселі, радісні і барвисті.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Дар'я

    Дякую! Дуже хороший сайт!

    Відповіcти
  2. Марта

    клас

    Відповіcти
  3. да

    крутишкі

    Відповіcти