Цікаві факти про Біблію

біблія цікаві факти Цікаві наукові факти

Цікава інформація про Біблію зібрана в цій статті, багато з фактів вразять вас!

Цікаві факти про Біблію

Біблія – ​​це дивовижна Книга. Вона є однією з найдавніших книг і залишається найвідомішою і найбільш читаною книгою у світі.

Найдавніша з відомих нам Біблій – Соdex Vaticanus, написана грецькою мовою раніше 350 р н. е., зберігається у Ватиканському музеї, Рим.

Біблія була написана трьома мовами: івритом, арамейською та грецькою.

У середньому Біблія має 1200 сторінок.

Перше повне друковане видання Біблії англійською мовою було опубліковано в 1535 році в Антверпені під редакцією єпископа Майлса Ковердейла

біблія цікаві фактиСтародавній біблійний текст не мав поділів на глави і вірші. Прийнятий нині поділ на глави було введено Кентерберійським єпископом Стефаном Лангтон. У 1214 році він розділив на глави текст латинської Вульгати і цей поділ було перенесено в єврейські і грецькі тексти. Вірші були пронумеровані в XVI столітті. Це зробив спочатку Сантес Паніна, в потім Робер Етьєн. Звична для нас система глав і віршів вперше з’явилася в англійській Біблії 1560.

Біблія є найбільш видаваною в світі книгою. Щоденний наклад Біблії становить 32876 примірників, тобто кожну секунду в світі друкується одна Біблія.

Біблія перекладена на 2036 мов і діалектів.

Біблія без жодної реклами користується популярністю протягом майже 2000 років, будучи на сьогодні бестселером № 1.

Біблія – ​​єдина книга у світі, створена колективом авторів, які ні в чому не суперечать один одному, хоча більшість з них не були знайомі один з одним і жили в різний час. Серед письменників Біблії – царі (Соломон, Давид), пастух (Амос), лікар (Лука), рибалки (Петро та Іван), пророки (Мойсей, Ісая, Данило), полководець (Ісус Навин) і т.д. – Всього 40 авторів. Вони жили в різний час, мали різну освіту і соціальне становище, належали до різних національностей і культур.

Біблія тримає рекорд за тривалістю її створення. Книги, які входять до Біблії, писалися з XV століття до Р.Х. по 1 століття по Р.Х., тобто протягом 1600 років!

Біблія – це книга, яку найчастіше крадуть в магазинах.

Найбільша сума, коли-небудь сплачена за Біблію, була віддана за Синайський кодекс – один з найдавніших списків Біблії. Цей скарб, що належав російської імператорської сім’ї, було продано радянським урядом Великобританії в 1923 році за 510 000 доларів!

Найстаріша людина в Біблії – Мафусаїл. Він помер у віці 969 років.
Найсильніша людина в Біблії – Самсон.
Наймудріша людина в Біблії – Соломон.
Найвища людина в Біблії – Голіаф, зріст якого був близько 3-х метрів.

Слова: «Не бійся» з’являються в Біблії 365 разів, за кількістю днів у році. Слово «християнин» з’являється тільки 3 рази в Біблії.

бібліяУ 6 столітті було прийнято говорити, «господи благослови» людині, яка чхнула. Вони вважали, що так з тіла виходить зло.

Біблія містить 100 позитивних висловлювань про праву руку. Вважалося, що ті, хто праворуч від Христа буде наслідувати землю. Ті, хто зліва буде горіти в пеклі! Вважається, що диявол літає навколо лівого плеча людини.

Китай є найбільшим виробником Біблій.

Ви можете додавати цікавинки про Біблію, цікаві відомості про Біблію, які не ввійшли до даної статті, через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Артем

  У світі щохвилини продається 50 Біблій.
  У Старому Завіті 73 рази згадується слово «мигдаль».

  Відповіcти
 2. Іван

  У Біблії в оригінальних текстах майже 7000 раз написане Боже імя Jegova в ураїнскії мові принято Егова . Автора Біблії потрібно знати я свого Батьа по імені.

  Відповіcти
 3. Анастасия

  1.Щоб поліпшити своє самопочуття імператор Ефіопії Менелик II з’їдав парочку сторінок з Біблії.
  2. У 1631 році був спалений величезний тираж Біблії короля Якова, і виною всьому стала всього одна помилка — в сьомий заповіді було написано “чини перелюбу”.

  Відповіcти
 4. :)))))

  Біблія це слово Боже

  Відповіcти
 5. Максута

  Біблія це імба це просто топ самий топ який я читав

  Відповіcти