Цікаві факти про Біблію

Цікава інформація про Біблію зібрана в цій статті, багато з фактів вразять вас!

Цікаві факти про Біблію

Біблія — ​​це дивовижна Книга. Незважаючи на те, що вона є однією з найдавніших книг, так як була написана кілька тисячоліть тому, проте до сьогоднішнього дня вона була і залишається найвідомішою і найбільш читаною книгою у світі.

Найдавніша з відомих нам Біблій — Соdex Vaticanus, написана грецькою мовою раніше 350 р н. е., зберігається у Ватиканському музеї, Рим.

Перше повне друковане видання Біблії англійською мовою було опубліковано в 1535 році в Антверпені під редакцією єпископа Майлса Ковердейла

Стародавній біблійний текст не мав поділів на глави і вірші. Прийнятий нині поділ на глави було введено Кентерберійським єпископом Стефаном Лангтон. У 1214 році він розділив на глави текст латинської Вульгати і цей поділ було перенесено в єврейські і грецькі тексти. Вірші були пронумеровані в XVI столітті. Це зробив спочатку Сантес Паніна, в потім Робер Етьєн. Існуюча нині система глав і віршів вперше з’явилася в англійській Біблії 1560.

Біблія є найбільш видаваною в світі книгою. Щоденний наклад Біблії становить 32876 примірників, тобто кожну секунду в світі друкується одна Біблія.

Біблія перекладена на 2036 мов і діалектів.

Біблія без жодної реклами користується популярністю протягом майже 2000 років, будучи на сьогодні бестселером № 1.

Біблія — ​​єдина книга у світі, створена колективом авторів, які ні в чому не суперечать один одному, хоча більшість з них не були знайомі один з одним і жили в різний час. Серед письменників Біблії — царі (Соломон, Давид), пастух (Амос), лікар (Лука), рибалки (Петро та Іван), пророки (Мойсей, Ісая, Данило), полководець (Ісус Навин) і т.д. — Всього 40 авторів. Вони жили в різний час, мали різну освіту і соціальне становище, належали до різних національностей і культур.

Біблія тримає рекорд за тривалістю її створення. Книги, які входять до Біблії, писалися з XV століття до Р.Х. по 1 століття по Р.Х., тобто протягом 1600 років!

Біблія — це книга, яку найчастіше крадуть в магазинах.

Найбільша сума, коли-небудь сплачена за Біблію, була віддана за Синайський кодекс — один з найдавніших списків Біблії. Цей скарб, що належав російської імператорської сім’ї, було продано радянським урядом Великобританії в 1923 році за 510 000 доларів!

Найстаріша людина в Біблії — Мафусаїл. Він помер у віці 969 років.

Найсильніша людина в Біблії — Самсон.

Наймудріша людина в Біблії — Соломон.

Найвища людина в Біблії — Голіаф, зріст якого був близько 3-х метрів.

Слова: «Не бійся» з’являються в Біблії 365 разів, за кількістю днів у році. Слово «християнин» з’являється тільки 3 рази в Біблії.

У шостому столітті було прийнято говорити, «господи благослови» людині, яка чхнула. Вони вважали, що так з тіла виходить зло.

Біблія містить 100 позитивних висловлювань про праву руку. Вважалося, що ті, хто праворуч від Христа буде наслідувати землю. Ті, хто зліва буде горіти в пеклі! Вважається, що диявол літає навколо лівого плеча людини.

Ви можете додавати цікавинки про Біблію, цікаві відомості про Біблію, які не ввійшли до даної статті, через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти
Коментарі:
  1. 10 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *