Цікаві факти про черепах

Найдавнішими рептиліями на сьогоднішній день вважаються черепахи. Перша відома науці черепаха з’явилися 220 мільйонів років тому, але у неї було тільки нижня частина панцира, так само у неї були зуби, хоча у нинішніх черепах їх немає. Розміри доісторичних черепах величезні — діаметр панцира доходив 3,6 метрів. Найбільшою черепахою, що жила на нашій планеті вважається архелон. Знайдений скелет давньої черепахи досягав більше 4 метрів. Передбачувана маса архелона була близько 2,2 тонни.

Цікаві факти про черепах

  • Сьогодні найбільша черепаха — шкіряста черепаха — розмір її панцира більше 2 метрів в діаметрі. До сухопутних гігантських черепах відноситься слонова — розмір панцира якої досягає більше 1 метра завширшки.
  • слонова черепаха
  • Відмінною рисою черепах від інших тварин є їх панцир. Це справжня броня. Він здатний витримати вагу в 200 разів перевищує масу самої рептилії. У разі загрози черепаха втягує голову і кінцівки всередину панцира, а таку броню зможе розбити не кожен хижак.
  • Так само черепахи є довгожителями — майже всі ці рептилії живуть більше 100 років. У 2006 році померла в зоопарку галапагоська черепаха -довгожитель Гаррієт. Цікавим є той факт, що її до Європи привіз знаменитий вчений Чарльз Дарвін. Черепаха померла у віці 250 років.
  • Помилковою вважається думка, що черепахи дуже повільні. Насправді це не зовсім так. Шкірясті черепахи здатні плавати зі швидкістю 35 км / год, але на суші вони більш повільні і пересуваються зі швидкістю 15 км /год. Швидкість пересування сухопутних черепах залежить від температури навколишнього середовища. Чим холодніше, тим повільніше черепаха буде повзти. Основним фактором повільності черепах є будова їх організму. Короткі кінцівки насилу можуть переносити громіздкий і важкий панцир з великою швидкістю, тому черепахи символізують повільність і незграбність.
  • Морські черепахи мають унікальну здатність — вони здатні затримувати дихання більш ніж на 10 годин. Це є абсолютним рекордом серед хребетних тварин.
  • Найагресивнішими і небезпечними є кайманові черепахи. Вони нападають на змій і водоплавних птахів. Були випадки, коли кайманові черепахи відкушували пальці нирцям. При цьому у черепах зовсім немає зубів, але вони мають гострий і міцний дзьоб, здатним відгризти шматок деревини. Агресію і кровожерливість проявляють м’якотілі черепахи трионикса. Голодна зграя цих рептилій здатна вбити велику тварину.
  • Черепахи здатні голодувати тривалий час. Слонова черепаха може обходитися без їжі 18 місяців. Багато років тому мореплавці брали з собою в плавання для прожитку черепах, — як консерви, і годувати не треба.
  • Панцир черепахи складається з ороговілих щитків. На них щороку утворюються концентричні кільця. За ним як у дерев можна визначити вік черепахи.
  • Черепахи поширені майже на всіх континентах, за винятком Антарктиди. Вони здатні вижити в будь-яких умовах, але для розмноження їм необхідна тепла вода.
  • Сьогодні близько половини всіх видів черепах на межі вимирання. Їх винищують через вживання в кулінарії і народній медицині. Кожна третя черепаха помирає в результаті рибальського промислу.
 • красновуха черепаха
 • Також варто зазначити, що такий вид як красновуха черепаха має неабияких попит серед любителів рептилій за їх незвичне розфарбування і рідкість.

Чи знаєте ви щось цікаве про черепах? Цікава інформація про черепах зібрана в цій статті.

Цікаві факти про черепах

У світі існує 328 видів черепах.

Деякі види черепах є отруйними.

Вивченням черепах займається такий розділ зоології як герпетологія.

Найменшою черепахою у світі вважається — капська крапчаста черепаха (довжина 10-11 см, вага 124-241 грам). Ці черепахи мешкають Південній Африці.

Близько очей черепахи знаходиться слізні залози, які виділяють солоні сльози, тим самим черепахи звільняються від зайвих солей.

У черепахи немає зубів, але є дуже твердий дзьоб. dovidka.biz.ua

Черепахи розрізняють кольори. Черепахи, в першу чергу орієнтуються на колір, потім на запах і смак. Їх найбільше приваблює червоний колір ( також їм подобається і зелений колір).

Цікавинки про черепах, цікаві відомості про черепах ви можете розширити через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про тварин
Коментарі:
 1. 3 года ago
 2. 1 год ago
 3. 7 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *