Цікаві факти про Діда Мороза

Чи знаєте ви щось цікаве про Діда Мороза, відомого та улюбленого героя всіх дітей? У цій статті ви відкриєте нову інформацію.

Цікаві факти про Діда Мороза

Важко уявити, але спочатку, в старих переказах, Дідусь Мороз був злим. Він відносив вподобаних йому дітей в мішку і ніхто більше ніколи їх не бачив. Повне формування Дідуся Мороза як доброго персонажу відбулося за часів радянського союзу. Фактично добрий Дідусь Мороз з’явився не в якості доброї казки, а в якості противаги американському Санта Клаусу. І до речі, добра внучка Снігуронька з’явилася ще пізніше.

За різними оцінками вік Діда Мороза варіюється від 1500 до 2000 років. Достеменно відомо, що спочатку, Дідусь Мороз був в образі Зимника (це язичницький Бог). Виглядав він як низенький старець, з довгою білою бородою і короткими сивим волоссям. Крім того, в руках він тримав не мішок з подарунками, а більшу булаву. Одягнений Зимник був у білу мантію.

Корінні жителі Кіпру називають нашого Дідуся Мороза Василем, при чому цілком серйозно. Деякі дослідники схильні вважати, що це просто поганий жарт наших туристів. Взагалі, є багато особливостей імені Дідуся Мороза і його оленів з упряжі. Наприклад, у більшості пост радянських країн прийнято вважати, що у Дідуся Мороза є білий олень в упряжці, якого він називає Альоша. Він єдиний олень, який живе в садибі Мороза.

Мало де згадується, тому мало хто знає, але у нашого Дідуся Мороза є не тільки прекрасна молода внучка, але і сувора дружина — Зимушка. Крім того, на службі у Дідуся Мороза — морози. Він цілу зиму ходить по лісу і стукає своїм ціпком закликаючи своїх слуг, тому якщо в печі тріскалося колода, здавна говорили, що це справа рук діда Мороза.

Наш Дідусь Мороз більш солідний, ніж американський Санта Клаус. Наприклад, Дідусь носить розписану сріблом і золотом шубу, шапку прикрашену пухом лебедів. А Санта Клаус носить скромну червону куртку і штани. Іноді навіть курить трубку і носить великі окуляри.

Виходячи з казок, можна зробити висновок, що наш Дід Мороз не тільки більш солідний, але й більш модний. Адже у нього в садибі є окрема величезна кімната, яка відведена виключно під гардероб. Там зберігаються речі на всі пори року і випадки життя, наприклад, є літні каптани і навіть спортивні лижні костюми.

На початку минулого століття Дід Мороз міг зникнути назавжди, адже нова тимчасова влада порахувала, що святкувати Новий Рік та Різдво мало не смертельно для народу. Однак, в 1935 році, заборони на святкування цих чудових днів зникли і Дід ​​Мороз повернувся. На цей раз вже в доброму вигляді і зі своєю онукою. Звичайно, сучасній людині складно уявити, що майже 20 років новий рік був під забороною.

Деякі вважають, що Дід Мороз виник не з переказів і казок, а що це дійсно історичний персонаж. Але хто не хоче вірити в чудеса? Поки немає ніяких фактів про реальне існування Дідуся Мороза чи Санта Клауса.

Якщо у вас є цікавинка про Діда Мороза, цікава інформація про Діда Мороза додавайте її через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *