Цікаві факти про Джека Лондона

Джек Лондон цікаві факти з життя відомого письменника викладені в цій статті. Цікава інформація про Джека Лондона розкриє невідомі сторони біографії цієї людини.

Джек Лондон цікаві факти

В кінці 1875 в США вибухнув гучний скандал: американська преса навперебій розповідала про нещасну Флорі Веллман, яка намагалася в пориві відчаю застрелитися після того, як відомий астролог професор Вільям Чейні, з яким вона жила, дізнавшись про вагітність Флори, став наполягати на аборті. Все, втім, закінчилося досить благополучно: ім’я Чейні було спаплюжено на все життя, а Веллман отримала лише легке поранення і 12 січня 1876 народила в Сан-Франциско хлопчика, якому дала ім’я Джон. Джон Гріффіт Чейні, він же Джек Лондон.

Після народження малюка Флора залишила його на якийсь час на піклування своєї колишньої рабині Вірджинії Прентісс, яка залишалася для Лондона важливою людиною протягом усього його життя. В кінці того ж 1876 року Флора вийшла заміж за Джона Лондона, інваліда і ветерана Громадянської війни в США, після чого забрала малюка до себе назад. Саме тоді хлопчик отримав ім’я Джон Лондон.

Трудове життя Джека Лондона почалося рано: продавець ранкових і вечірніх газет, хлопчик в кегельбанів, прибиральник в парку, робочий консервної фабрики. Потім почалися морські пригоди. Добра Вірджинія позичила хлопчикові 300 доларів, на які була куплена стара шхуна, і незабаром 14-річного «капітана» прозвали «Принцом устричних піратів» за незаконну ловлю креветок і крабів біля набережної Сан-Франциско. Потім була служба в рибальському патрулі і плавання матросом на промисловій шхуні «Софі Сазерленд» до Японії і в Берингове море.

Вісімнадцятирічний хлопець, після походу безробітних на Вашингтон і проведеного у в’язниці місяця, по-перше, докладно познайомився з соціалістичними ідеями, а по-друге, остаточно прийняв рішення стати письменником. Не вистачало освіти. Лондон вступив до середньої школи, але залишився незадоволений темпами навчання і кинув її. Самостійно підготувавшись, Джек успішно склав іспити в Каліфорнійський університет і провчився три семестри. А потім закінчилися гроші.

Джек Лондон був і золотошукачем на Алясці, і всю Америку перетинав на даху вагона, вирушив на російсько-японську війну, на острови Тихого океану і в найстрашніші нетрі Лондона для своїх романів …

Працездатність Джека Лондона була неймовірною: 15-17 годин літературної праці кожен день! Тому і написано ним за не таку вже довгу письменницьку кар’єру близько 40 книг.

Джек Лондон був найбільш високооплачуваним письменником Америки. Вже до 1907 року (до 30-ти років) він був дуже заможною людиною, його гонорар доходив до 50 тисяч доларів за книгу (на ті часи це була фантастична сума).

Джек Лондон був соціалістом, а крім того — першим в історії американським письменником, який заробив своєю працею мільйон доларів.

В останні роки Лондон переживав творчу кризу, в зв’язку з чим став зловживати алкоголем (згодом кинув). Останні роки він страждав від ниркового захворювання (уремії), що супроводжувалася сильними болями. Від них він рятувався морфієм. У ніч 22 листопада 1916 року трапився особливо сильний напад. Швидше за все, Лондон не розрахував дозу морфію. Коли вранці 40-річного письменника знайшли, він уже вмирав …

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей
Коментарі:
  1. 1 год ago
  2. 6 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *