Цікаві факти про кораблі-привиди

Цікаві факти про кораблі-примари

Корабель-привид — це корабель, який знаходиться на плаванні, але без екіпажу. Цей термін зазвичай використовується в легендах і художній літературі , але це відноситься і до реальних випадків з такими кораблями, які були підтверджені документально.

Причини таємничих зникнень і загибелі екіпажа корабля найрізноманітніші: отруєння, епідемії, викиди метану або хвилі-вбивці (блукаючі хвилі).

Летючий Голландець — найяскравіший приклад легендарного корабля примари, який не може пристати до берега і приречений вічно бродити по морю.

Найвідоміші реальні кораблі — примари в історії: 4 грудня 1872 між Португалією та Азорськими островами був знайдений корабель — «Марія Целеста» (причому корабель не мав жодних ушкоджень). На борту корабля не було нікого — ні живих ні мертвих і всі речі корабля лежали на місці (це означає корабель не потрапляв у шторм). Цей корабель користувався поганою славою, його перший капітан загинув у першому ж плаванні, до того ж корабель кілька разів змінював власника. Спочатку корабель називався як «Амазонка».

20 жовтня 1902 був виявлений німецький чотирищогловий корабель «Фрея», що вийшов з мексиканського порту Мансанільо (корабель був у зламаному вигляді: були зламані щогли). Ніяких штормів в той час не було, щоб до такої міри пошкодити щогли, екіпаж корабля також був відсутній. Причини його зникнення так і залишилися нез’ясованими.

31 січня 1921 був знайдений корабель «Керролл А. Дірінг». Парус корабля був прибраний, на борту нікого не було крім кота. Особисті речі, вантаж, продукти харчування були цілі, але були відсутні рятувальні шлюпки (також були розбиті навігаційні прилади компас і рульове управління корабля). Причини зникнення екіпажу не ясні.

У 1931 році, був виявлений корабель «Бейчімо» який був залишений екіпажем в Північному Льодовитому океані (він був замкнений у льодах, вважалося що він потоне, але він залишився на плаву).

У 1933 році була виявлена рятувальна шлюпка пароплава «З Валенсія» ( цікаво те що, сам корабель «З Валенсія » зазнав краху в 1906 році біля узбережжя острова Ванкувер, а його рятувальна шлюпка була знайдена в хорошому стані через навіть 27 років).

У лютому 1953 був знайдений вантажний теплохід «Хочу» пошкоджений стихією, але рятувальні шлюпки були на місці. Корабель мав повний запас води і палива, екіпажу не було.

У 2003 році, був виявлений індонезійський рибальський корабель «Хай Ем 6» біля Нової Зеландії, плаваючий без екіпажу. Після ретельних досліджень, ніяких слідів членів екіпажу не виявилося.

Березень — 2006 рік, недалеко від Австралії був знайдений Танкер «Ян Сенг» ( про його походження і власника нічого невідомо), через місяць танкер був знищений.

Серпень — 2006 рік, був виявлений корабель «Бель Амика», в ньому знайшлися французькі карти північних африканських морів, прапор Люксембургу та залишки їжі.

15 квітня — 2007 рік, була знайдена австралійська рибальська яхта «Каз II» біля Великого Бар’єрного рифа (північно-східна Австралія). Вітрила яхти були пошкоджені, але були на місці ( рятувальні жилети також залишилися на яхті). Незважаючи на відсутність екіпажу, був виявлений працюючий двигун, ГПС, радіо, ноутбук і навіть був накритий стіл. Пошук екіпажу яхти протривав до 25 квітня, після чого був припинений.

2012 рік, японський траулер «Реуун Мару» через цунамі виявився біля берегів Аляски. 6 квітня він був розстріляний і потоплений берегової службою США.

З 24 січня 2013 року, корабель «Любов Орлова» знаходиться у вільному плаванні в Атлантичному океані без розпізнавальних вогнів і екіпажу.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *