Цікаві факти про папуг

Чи знаєте ви щось цікаве про папуг? Цікаві відомості про папуг для дорослих та дітей зібрані в цій статті.

Цікаві факти про папуг

У сімействі папугових налічується близько 330 видів птахів, що живуть в різних куточках нашої планети.

Мало хто знає, що близько третини з них знаходяться під загрозою вимирання навіть незважаючи на те, що деякі види можуть жити до 70 років.

Станом на початок XXI століття 72 види і 14 підвидів папуг занесені в Міжнародну Червону книгу як вимираючі або стоять на межі вимирання.

У той час як люди здатні розрізняти 16 зображень в секунду, хвилястий папуга здатний сприймати до 150 зображень в секунду.

Найпоширеніші види домашніх папуг — хвилясті папужки і Кореллі.

Виявляється, не всі папуги травоїдні. Ті що мешкають в Новій Зеландії папуги кеа всеїдні, вони можуть їсти комах, личинки, черв’яків і навіть падаль. Відомі випадки, коли кеа нападали і на живих овець.

В Австралії існують дивовижні спецшколи для папуг, в яких птахів вчать говорити.

Найбільшим дзьобом володіє папуга какаду. Його назва походить від малайського «какатуа», що перекладається як «кусачки». Своїм 10-сантиметровим дзьобом птах легко може перекусити палець людині.

Невеликі папужки при правильному догляді можуть прожити до 25 років, а більш великі особини живуть в дикій природі до 50-70 років.

Хвилясті папуги можуть розрізняти звуки в дуже широкому діапазоні — від 400 і до 20 000 герц. Крім того, хвилясті папуги можуть повертати голову до 180 градусів.

Папуга-рекордсмен Книги рекордів Гіннесса Жако знав більше 400 слів і говорив цілими реченнями. Крім того, знав слова на декількох мовах.

У США папуга на прізвисько Бейбі виступив свідком у справі про пограбування квартири. Він запам’ятав і назвав в суді імена злодіїв, які пограбували квартиру.

Найменшим папугою є Дятловий папуга, який мешкає в Новій Гвінеї і на найближчих островах. Довжина тіла цих птахів складає всього 10 см. Названі вони так на честь свого закругленого короткого хвоста, який дуже схожий на хвіст дятла.

Вік найстарішого папуги досягає 54 млн років. Він був знайдений на території Данії.

У папуг немає голосових зв’язок, незважаючи на це вони можуть імітувати людську мову.

Патагонські папуги будують колонії, які можуть складатися з 70 000 особин.

Папуги дають імена своїм пташенятам. Ім’я полягає в особливому способі цвірінькання. У такому імені міститься унікальний поклик птиці, а також відбивається її стать і приналежність до певної сім’ї.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *