Цікаві факти про ведмедів – ТОП 20

цікаві факти про ведмедів Цікаві факти про тварин

Ведмеді – великі клишоногі тварини, герої багатьох казок. Всі ми чули, що ведмеді впадають в сплячку взимку, але це не всі цікаві факти про ведмедів, які є вартими вашої уваги. Цікаві факти про різні види ведмедів розкажуть як живуть ці тварини, чим вони харчуються, що вони вміють, як полюють.

Цікаві факти про ведмедів

У всьому світі існує 8 видів ведмедів.

Всі ведмеді неймовірно розумні, вони можуть замести сліди, сховатися від мисливців і замаскувати свій запах. Так, наприклад, багато мисливців і спостерігачі стверджують, що ведмеді підкидають каміння і палиці в капкани, щоб їх знешкодити і отримати приманку; часто заплутують сліди, ходячи задом, вперед і колами. Бурі ведмеді на пам’ять знають всі в своїй околиці галявини з ягодами, фруктами і грибами, і знають коли вони дозріють …

Найближчі родичі ведмедів – собаки, вовки та лисиці.

Скільки живуть ведмеді? У дикій природі ведмідь зазвичай живе до 25 років. У неволі ведмідь може прожити навіть до 50 років.

Ведмедів вважають незграбними, але це зовсім не так. Вся справа в їх незвичайній ході: ведмеді одночасно спираються на дві ліві лапи або на дві праві, от і створюється враження, ніби тварина перевалюється з одного боку на інший.

У ведмедів два шари шерсті. Перший шар короткий і щільний, служить він для утримання тепла. Другий – довгий і рідкісний, призначений для захисту від води.

Незважаючи на всю свою повільність і незграбність, ведмеді мають дуже хорошу реакцію і можуть дуже швидко бігати. На коротких дистанціях вони можуть розвивати швидкість в 55 км/год, це на 20 км/год більше, ніж показник фізично підготовленого чоловіка.

ведмідьВедмеді живуть у лісах, наприклад бурі, грізлі, малайські, вміють лазити по деревах. Правда висоту охоче підкорюють тільки молоді особи.

Взимку ведмідь може впадати в сплячку до 100 днів. У сплячку впадають всі ведмеді, крім білого і панди. Під час сплячки ведмідь втрачає від 30 до 50 % маси тіла.

Більшість ведмедів, які мешкають у лісі, чудово лазять по деревах. Однак постарівши і поважчавши, вони відмовляються від цієї звички, оскільки розуміють, що не кожна гілка зможе їх витримати.

Нормальний пульс ведмедя 40 ударів на хвилину. Коли ведмідь впадає в сплячку пульс знижується до 8 ударів на хвилину.

Ведмеді є єдиними хижаками, які регулярно їдять і м’ясо, і рослини. З цієї причини, вони мають різні зуби, спеціально для м’яса і рослинної їжі.

Ведмеді бачать добре, майже настільки ж як і люди. Але слух і нюх у них розвинені в рази краще, ніж у нас. Бурий ведмідь, наприклад, може унюхати мед за 8-9 км або за 5 км почути дзижчання бджіл, а білий ведмідь здатний розрізнити запах тюленя за 32 км або почути як той пливе під метровим шаром льоду на відстані 1 км .

Не секрет, що ведмеді можуть прямо ходити на задніх лапах. Але мало хто знає, що при ходьбі ведмеді повністю ставлять стопу на землю. Крім ведмедя так ходити може тільки людина.

Слово «bear» з’явилося ще в стародавній Англії, і означає воно «яскраво -коричневий»

У 2008 році, один канадець був атакований ведмедем – грізлі. Він вижив, прикидаючись мертвим. Ведмідь у підсумку втратив інтерес і пішов.

Цікаві факти про білих (полярних) ведмедів

полярний ведмідь цікаві фактиВ Арктиці живуть від 21 000 до 28 000 білих ведмедів.

Тільки полярний ведмідь хижак (їсть тільки м’ясо). Всі інші ведмеді всеїдні.

Більшість ведмедів, народжуються без хутра. Тільки білі ведмеді і гігантські панди, народжуються з тонким білим хутром.

Найбільший ведмідь – полярний. Вага дорослого самця доходить до 500 кг.

Полярні (білі) ведмеді можуть пропливати до 100 миль без відпочинку. Більш того, подібно пінгвінам вони здатні з великою швидкістю вистрибувати з води на відстані до 2,5 метрів.

Під білим хутром полярного ведмедя – чорна шкіра.

Полярний ведмідь за один раз може з’їсти 70 кг м’яса.

Цікаві факти про бурих ведмедів

Бурий ведмідь опис для дітейНоворожденний бурий ведмідь може важити менше півкіло. У зрілому віці його вага збільшується в 1000 разів. Якби люди росли як ведмеді то в дорослому віці вони б важили більше 6000 кг.

У світі найбільш поширений бурий ведмідь.

Бурі ведмеді занесені до Червоної книги і знаходяться в розділі видів, які знаходяться під загрозою зникнення.

Цікаві факти про панд

панда цікаві фактиУ панд, які теж належать до ведмежих, не по п’ять пальців на передніх лапах, а по шість (один для лазіння по деревах).

У гігантської панди дуже велика голова відносно її тіла. Вчені вважають, що це викликано тим, що панда потребує сильних м’язах щелепи і шиї, щоб їсти бамбук, який складає 99 % її раціону. Що залишився 1 % складається з комах.

 

Панда за раз може з’їсти близько 20 кг бамбука.

Цiкавi факти про тварин ведмедiв можна доповнювати, а якщо ви володієте такою інформацією лишайте її в коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Саша

    щиро дякую дуже допомогли(для шкільного проекту)

    Відповіcти