Цікаві факти про метеликів

цікаві факти про метеликів Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про метеликів для дітей та дорослих зібрані в цій статті. Цікава інформація про метеликів розкаже чим вони особливі, що їдять, скільки живуть та які види є.

Цікаві факти про метеликів

Метелики є другими за чисельністю обпилювачами після бджіл. Сьогодні на земній кулі нараховується близько 165 000 видів метеликів, і щорічно ентомологи здійснюють нові відкриття.

Антарктида є єдиним континентом, на якому не були знайдені лускокрилі.

Метелики не чують, але вони можуть відчувати вібрацію.

Середня тривалість життя метелика становить від 15 до 29 днів., однак багато метеликів живе всього кілька днів. А весь життєвий цикл метелика може тривати від двох до восьми місяців.

Рекордсменом за тривалістю життя є метелик Монарх, деякі особини доживають до 6 місяців.

Метелики є травоїдними і харчуються багатьма рослинами, включно з нектаром із квіткових центрів.

метелик кропивниця
Метелик кропивниця

У метеликів дивовижний апетит, деякі з них можуть випити розчин цукру в кількості, що перевищує їх власну вагу у два рази.

Метелики мають складні очі: кожне око складається з близько 6000 крихітних частин, які називаються лінзами.

Рецептори, які відповідають за смак, знаходяться у метеликів на лапках.

Найшвидші метелики у світі – це метелики, які можуть літати зі швидкістю 60 км/год, але в середньому більшість метеликів літають зі швидкістю від 8 до 20 км/год.

Вчені встановили, що перші нічні метелики з’явилися десь 250 млн. років тому, а денні метелики – лише 40 млн. років. Багато цих крилатих комах, схожих на сучасних, жило вже 30-40 млн років тому на нашій планеті.

Найбільший метелик в світі – Attacus Atlas. При розмаху крил 24 см його часто помилково приймають за птицю.

В Японії вважають, що побачити метелика у себе в будинку – на щастя: метелик символізує все краще в житті людини.

За своє коротке життя самка метелика може відкласти більше 1000 яєць.

Метелики зазвичай відкладають яйця на нижній стороні листя, щоб захистити їх від таких стихій, як дощ і вітер.

Деякі метелики при нападі хижаків прикидаються мертвими.

Метелики та комахи мають свої скелети на зовнішній стороні свого тіла, звані екзоскелет. Це захищає комах і тримає воду всередині свого тіла, щоб вони не висихали.

Єгипетські фрески в Фівах віком понад 3 500 років, містять зображення метеликів.

Метелики мають дивну здатність знаходити «подружжя» на великих відстанях, враховуючи їхні маленькі розміри.

Метелик лимонниця

Крім звичних для нас тропічних метеликів, існують ще арктичні метелики. Вони непоказні на вигляд, крильця у них не яскраві, а білясті або майже прозорі, ніби скляні.

Справжніми полярниками можна назвати кілька видів метеликів, які мешкають на канадському острові Королеви Єлизавети за 750 кілометрів від Північного полюса.

Якщо в Європі тільки насолоджуються красою метеликів, то в Китаї, Південній Америці та Індії їх вміють готувати і з задоволенням їдять.

У Стокгольмі є клініки, в яких пацієнти лікуються від стресів в оранжереях з квітами і метеликами.

У язичницькі часи слов’яни вважали, що душа чаклунки після смерті переселяється в метелика.

Кровообіг у метеликів влаштовано досить просто. У них немає ні серця, ні складної мережі артерій і вен. Всі замінює одна пульсуюча спинна судина.

Метелики люблять сонце! Вони холоднокровні і потребують тепла, щоб мати можливість рухатися. Ось чому ви можете часто бачити їх відпочиваючими на сонці.

метелики цікаві фактиМетелики харчуються за допомогою трубчастого язика, який називається хоботком. Та деякі метелики ніколи не їдять, бо не мають рота. Вони живуть на енергії, яку вони накопичили у вигляді гусениць.

Нічний метелик юка (yucca moth), що мешкає в пустелі, є єдиним обпилювачем квітучих кактусів юка. Запилення відбувається в такий спосіб. Метелик набирає в рот пилок від одного кактуса і несе її до іншого кактуса, летячи на запах квіток. Після прибуття він безпомилково вивантажує пилок в потрібному місці, щоб зав’язалися насіння. Тут же метелик відкладає три яйця, і його гусениці харчуються насінням кактуса, які утворилися в результаті запилення. На їжу їм йде невелика кількість насіння, більшість його зберігається і дає життя новим рослинам.

Серед метеликів є такі, гусениці яких живляться воском і шерстю. Це воскові вогнівки і платтяна, шубна і інші молі. Але більшість метеликів живе за рахунок диких рослин.

У тропіках Старого і Нового Світу зустрічаються нічні метелики, які смокчуть сльози тварин.

Бразильський метелик калліго захищається від своїх численних ворогів – комахоїдних птахів – вельми оригінальним чином. У разі небезпеки він перевертається, відкриваючи для погляду птахів виворіт своїх крил. Птахи в жаху поспішають тікати. Адже малюнок на крилах калліго – точний портрет їх заклятого ворога сови, з великими очима і гострим дзьобом.

Присутні серед метеликів, як виняток, і хижаки, наприклад, Calyptra eustrigata, які мешкають від Індії до Малайзії. Ці метелики харчуються кров’ю тварин, проколюючи їх покриви гострим хоботком, самки ж харчуються соком плодів і рослин.

Карл Ліней, творець першої наукової систематики тварин, ставився до метеликів по-особливому і вважав, що вони такі ж яскраві і прекрасні, як і герої міфів. Тому в назвах метеликів зустрічаються імена давньогрецьких богів і героїв.

Оцініть статтю
Додати коментар